برنامه آينده
به دلیل رعایت اصول بهداشتی و پیشگیری از آسیب های احتمالی
جلسات هفتگی تا اطلاع ثانوی
برگزار نمی گردد!
رهپوياندوشنبه 17 شهریور 1393 - بازديد : 3608 نسخه چاپی
مصاحبه گردان رسانه خواهران با مدیر کاروان «زیر سایه خورشید»

یا امام الرئوف
به مناسبت دهه کرامت و میلاد امام رضا(ع)
کاروان «زیر سایه خورشید» سفیران شمیم ضامن آهو به 12 کشور خارجی و 33 استان کشور بودند. دهه کرامت بهانه‌ای است برای اینکه عطر رضوی در سراسر کشور استشمام شود، حضور خدامان امام رضا(ع) همراه با پرچم تبرکی بارگاه منور ضامن آهو در مراکز مختلف شور و شعفی دیگر به ارمغان می‌آورند.

گروهی از خدام امام رضا(ع) که تحت عنوان کاروان «زیر سایه خورشید» با حضور در  نقاط مختلف استان فارس لحظات معنوی خاصی را رقم زدند.

احمد سیبوی مدیر کاروان "زیر سایه خورشید" در گفتگو اختصاصی با خبرنگار گردان رسانه کانون فرهنگی رهپویان وصال گفت: یکی از نکاتی که در بدو تشکیل حرکت این برنامه مد نظر بوده این است که برنامه و جشن های بزرگی در طول دهه کرامت در سراسر کشور بخصوص در شهر مقدس مشهد برگزار می شود و هر ساله افرادی که  نظاره گر این برنامه از تلویزیون هستند که  امکان شرکت در این برنامه ها و جشن ها و حضور در حرم مطهر امام رضا(ع) را ندارند و در همین راستا  کاروان«زیر سایه خورشید» متشکل  از خادمان و پیر غلامان حرم امام رضا(ع) در دهه کرامت راه اندازی شده است تا عطر و شمیم امام رئوف را به مردم و دوستداران این امام برسانند.

وی بیان داشت: کاروان «زیر سایه خورشید»  مقصد و هدف خود را بازدید از مکان های قرار می دهد که افراد امکان تشرف به حرم امام رضا(ع) را به دلایل شرایط جسمانی و یا عوامل مختلف دیگر نداشته قرار داده است از جمله  نقاط دور دست یا بیمارستان ها و خانه سالمندان و مکان هایی مثل زندان ها که امکان زیارت برای مددجویان فراهم نیست.

سیبویی اظهار داشت: طی بازدید این کاروان از شیراز شهر احمد بن موسی(ع) و حضور در جمع مددجویان زندان مرکزی شیراز چند نفر از زندانیان جرایم غیر عمد آزاد شدند و در یک فضای معنوی دل های مددجویان که در پشت های میله های زندان است به سوی حرم امام رضا(ع) سوق پیدا می کند.

وی خاطر نشان کرد: طی بازدید سال گذشته 3 نفر از مددجویان که در برنامه حضور خادمان امام رضا(ع) در زندان مرکزی شرکت بودند بعد از آزاد سازی، امسال همزمان با میلاد امام رضا(ع) در حرم این امام رئوف حضور پیدا کردند.

سیبوی تصریح کرد: بیشتر کرامت و ارتباطلات که مردم در سایر استان ها از امام رضا(ع) دریافت می کنند دلیل بر حضور این الطاف به دل های کسانی است که در هرجا و هر زمانی با دل شکسته صدای این امام رئوف می زنند.

مدیر کاروان خادمان امام رضا(ع) بیان داشت: کاروان «زیر سایه خورشید» به مدت 7 سال است که با جمعی از خادمان و پیر غلامان  به سراسر ایران  سفر کرده و عطر و بوی امام رضا(ع) را به مشتاقان زیارت برسانند.

سیبوی بیان داشت: امسال برای اولین بار کاروان «زیر سایه خورشید» به 33 استان کشور و 12 کشور خارجی مسلمان نشین از جمله نیجریه، افغاستان، عراق، پاکستان، امارات و لبنان و... همزمان با دهه کرامت سفر کردند.

افسران فیس ارسال به کلوب
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات