برنامه آينده
شنبه های پاک


سخنران :
حجت الاسلام انجوی نژاد

موضوع سخنرانی :
جنگ روانی

مداح :
کربلایی سید امیر حسینی


 شنبه 4  آبان  ماه ، همراه با نماز مغرب و عشاء
بلوار پاسداران، خیابان شهید آقایی، حسینیه سیدالشهداء

رهپويان
دوشنبه 17 شهریور 1393 - بازديد : 3051 نسخه چاپی
مصاحبه گردان رسانه خواهران با "شریعتی خادم حرم امام رضا(ع)"

آقا امام رضا(ع) بر گنبد و بارگاهت از راه دور سلام می کنیم...خادم کفشداری شماره 18 حرم امام هشتم(ع):
بهترین آرزویم جفت کردن کفش های آقا امام زمان(عج) است!

ای راهب کلیسا کمتر بزن به ناقوس...
خاموش کن صدا را نقاره میزند طوس
آنجا که خادمینش از روی زائرینش ...
گرد سفر بگیرن با بال ناز طاووس...

چادر سفیدت را سر می کنی، دل توی دلت نیست؛ گنبد بارگاه را که به آسمان می رسد از دور می بینی. کبوترانی که بی خیال و با نام او، در فضای عطر آگین حرم پرواز می کنند. دلت به آسمان پر می کشد و زیر لب زمزمه می کنی: « السلام علیک یا امام غریب! یا ضامن آهو! » سپس همراه جمعیت شتابان به درون حرم کشیده می شوی. چشم هایت بوی گریه می دهد و این نشان از آن دارد که به دنیای وصف ناشدنی زیارت قدم می گذاری و با او درد دل می کنی.  با اشک ها و چشم های بارانی ات یک ذکر را زیر لب با تمام وجود زمزمه می کنی « یا امام رضا! یا امام رضا! یا امام رضا!... » ساعتی می گذرد؛ به خودت می آیی هنوز ضریح را محکم چسبیده ای و به پارچه سبز بر روی مقبره نگاه می کنی. سبزی پارچه نشانی است بر سبزی و طراوت دل امام. با چشمان خیس و دستانت که به ضریح قفل شده بود، زیارتنامه را ورق می زنی و با صدای لرزان زمزمه می کنی: « السلام علیک یا علی بن موسی الرضا... و دیگر هیچ نمی فهمی؛ سرمست از بوی گلاب می شوی که هوا را معطر کرده...

43 سال سن داشت، مربی آموزش و پرورش و استاد دانشگاه در رشته معارف اسلامی است. ساکن شهر گنبد طلا و کبوتران کوی ضامن آهو است. 5 سال است در کفشداری شماره 18 حرم امام هشتم حضرت رضا(ع) خدمت می کند. بهترین آرزویش جفت کردن کفش های آقا امام زمان(عج) است آن غروبی که به زیارت امام رئوف می آید.

"محمد شریعتی" کفشدار زئران ضامن آهو با شوق خاصی از جفت کردن کفش های زائران سخن می گوید. گویا پارگی و کهنگی کوچکی و بزرگی و حتی واکس خورده و گلی  کفش ها برایش فرقی ندارد. گِل های کفش زائران را  توتیای چشمانش خود می داند. زائران را عاشقان و دلشیفتگانی معرفی می کند که با جفت کردن کفش های آن ها می خواهد سهمی در این عشق و دلدادگی داشته باشد. می داند کفش ها رفیق زائران در سنگ ها و راه ها هستند که او را همراهی کنند تا دلش را در مقابل  ایوان طلایی رنگ امام رضا(ع) برساند.

"شریعتی" از معجزه هایی که طی 5 سال خدمت در کفش داری دیده است برایمان می گوید تا در مقابل آن همه مهربانی و لطف و کرم که از شمس الشموس دیده ایم باز اختیار چشمانمان به دست دلمان و دلتنگی از امام رضا(ع) قرار گیرد و چشمان بارانیمان حضور در حرم را طلب کند. شفای 2 معلول که بعد از زیارت از روی ویلچر بلند شدند و بر روی پاهای خود راه رفتند.

وی خواسته خود را از امام رضا(ع) فرج آقا امام زمان(عج) بیان می کند و می گوید هر روز می بینم انگشتان گره شده زائران را در پنجره فولاد برای کمک به جوان خود در ازدواج و کار یا  دستان لرزان مادر خسته ای که برای شفای چشمان دخترش حلقه کرده است که این تصاویر این دعا را برایش تداعی می کند؛ "اللهم عجل الولیک الفرج".

خستگی در کار کفش داری را  با دیدن شوق زیارت زائران از تن خارج می کند و برای خود عاقبت به خیری را از امام رضا(ع) همراه با دعای فرج طلب می کند.

"شریعتی" با این شعر گفتگویی خود را پایان می دهد:
او حرمش بوی خدا می دهد
او دل غم دیده شفا می دهد
سلسله جنبان دعا می شود
معجزه با امر خدا می شود
افسران فیس ارسال به کلوب
 احمد: خیلی عالی

پنجشنبه 6 آذر 1393
 نیل: اجرکم عندالله ،از عالی هم اون طرف تر بود مارو بردید توی حال و هوای خییییلی عالی
شنبه 29 شهریور 1393
 کوثر جاری: ممنون از مصاحبه زیباتون خیلی عالی بود. موفق باشید.
دوشنبه 17 شهریور 1393
 یه مستمع: با سلام به به چه مصاحبه پر پیمونی دستتون درد نکنه خدا قوت چه عکسای گویا و مفیدی سپاسگذار
دوشنبه 17 شهریور 1393
 علی: سلام خدا قوت.گزارش خیلی قشنگی بود ما رو برد به حال و هوای زیارت
دوشنبه 17 شهریور 1393
 نجم: جالب بود. ممنون زحمت کشیدید
دوشنبه 17 شهریور 1393
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات