برنامه آينده
شنبه های پاک


سخنران :
حجت الاسلام انجوی نژاد

موضوع سخنرانی :
جنگ روانی

مداح :
کربلایی سید امیر حسینی


 شنبه 4  آبان  ماه ، همراه با نماز مغرب و عشاء
بلوار پاسداران، خیابان شهید آقایی، حسینیه سیدالشهداء

رهپويان
شنبه 19 اردیبهشت 1394 - بازديد : 2536 نسخه چاپی
گزارش کار گردان عقیدتی - سیاسی برادران در اعتکاف 94

برنامه های اجرا شده به وسیله گردان عقیدتی سیاسی شهید اسلامی نسب (برادران) در اعتکاف :
محور کلی برنامه ها  دو موضوع فرهنگ سازی کار تشکیلاتی و بحث مقاومت اسلامی بوده است.

الف- برنامه های درون غرفه :

1-    پخش هفت مستند در ساعات مختلف شامل :

جمعه 11/2/94 :
مستند رو در رو با شیطان 1
مستند رو در رو با شیطان 2
موضوع : روايتي از رشادت هاي شهيدان نادر مهدوي و بيژن گرد در رويارويي مستقيم با نيروي دريايي ارتش آمريکا در خليج فارس در سال هاي آخر جنگ تحميلي


شنبه 12/2/94 :
مستند از هیروشیما تا لوزان : روايتی از تلاش هاي آمريکا و غرب براي ايجاد انحصار در فناوري هسته اي و ايجاد مانع در مسير پيشرفت ايران
انیمیشن گزینه های روی میز
داستانی کوتاه علمک
مستند کوتاه آشنای دور

یکشنبه 13/2/94 :
مستند بدون مرز : روایتی از شهید حسن شاطری فرمانده ستاد بازسازی ایران در جنوب لبنان در جنگ 33 روزه

2-    تشکیل گعده حول محور دو موضوع ذکر شده با حضور اقایان جعفرزاده و غفاری از اعضای دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی
3- برنامه سخنرانی آقای غفاری با موضوع  "گفتمان سازی برای تمدن سازی " با نظر به مقاله "جایگاه واژه‌سازی و نهادسازی در تاسیس تمدن بزرگ اسلامی" ساعت شنبه ساعت سه تا چهار و نیم عصر
((در انقلاب اسلامی رابطه‌ ای هم افزا میان واژه سازی و نهادسازی برقرار است که در یک حرکت تعاملی، با کمک دو عامل مفهوم‌پردازی و گفتمان‌سازی بخش مهمی از رشد و پیشرفت انقلاب اسلامی به سمت اهداف را تضمین می کنند.رابطه ای که هم ظرفیت زایش فکری برای انقلاب بوجود می آورد، هم می تواند این مفاهیم وارزش ها را به سرعت درجامعه به یک گفتمان تبدیل کند و نمود عینی آن را ایجادکند تا بتوان برآن اساس به ساختارسازی و جامعه‌ پردازی واداره امور روزمره مردم براساس ارزشهای انقلاب اسلامی اقدام نمود وهمزمان ظرفیت جدیدی برای زایشهای فکری بیشترایجادنمود.این راهبردتاکنون در پیشبرد حرکت انقلاب به سمت تحقق اهداف تکاملی یعنی تحقق دولت اسلامی و تحقق جامعه اسلامی نسبتا موفق بوده است و در ادامه مسیر خود قادر است که این دو هدف را به طور کامل محقق کند))

4-توزیع تبلیغات حول موضوعات یاد شده به صورت کاغذهای کف دستی شامل  جملاتی از سخنان مقام معظم رهبری و نصب تعدادی از مطالب یاد شده بر روی ستونهای مسجد به صورت کاغذ آ 3  از جمله :
((تشکیلات یعنی نظم،یعنی تقسیم وظایف ، یعنی ارتباط و اتصال و زنجیره ای کار کردن، این معنای تشکیلات است . هیچ کاری در دنیا بدون تشکیلات پیش نمی رود. بدون سازماندهی ، بدون تشکیلات ،مدیریت امکان ندارد و کار هم پیش نمی رود .))
(( در جمهوری اسلامی هر جا که قرار گرفته اید ، همانجا را مرکز دنیا بدانید و آگاه باشید همه کارها به شما متوجه است . ))
(( یکی از لغزشگاهها این است که انسان تصور کند دست یافتن به آرمانها بدون هزینه کردن امکان پذیر است ))
((درباره‌ی پیغمبر میفرماید که«حَریصٌ عَلَیکم بِالمُؤمِنینَ رَءوفٌ رَحیم».(۷) نسبت به مؤمن دارای رأفت [امّا] اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَمآءُ بَینَهُم؛(۸) در مقابل کسانی‌که با شما دشمنی میکنند و دشمن شما هستند «اَشِدّاء» باشید؛ یعنی سخت باشید؛ مثل خاکریزِ نرم نباشید که دشمن از هرجا خواست بتواند در شما نفوذ کند؛ مستحکم باشید، ایستاده باشید امّا «رُحَمآءُ بَینَهُم»، بین خودتان، دلهایتان با هم صاف باشد، با هم مهربان باشید؛ اسمها نتواند شما را از هم جدا کند، مرزهای جغرافیایی نتواند شما را با هم دشمن کند، مرزهای جغرافیایی نتواند ملّتها را در مقابل هم قرار بدهد؛ این از آن درسهای پیغمبر است. اولویّت، امروز در دنیای اسلام اتّحاد است.))
((طرح جمهورى اسلامى براى حل قضیه‌ى فلسطین و التیام این زخم کهنه، طرحى روشن، منطقى و منطبق بر معارف سیاسىِ پذیرفته شده‌ى افکار عمومىِ جهانى است که قبلاً به تفصیل ارائه شده است. ما نه جنگ کلاسیکِ ارتشهاى کشورهاى اسلامى را پیشنهاد میکنیم، و نه به دریا ریختن یهودیان مهاجر را، و نه البته حکمیت سازمان ملل و دیگر سازمانهاى بین‌المللى را؛ ما همه‌پرسى از ملت فلسطین را پیشنهاد میکنیم. ملت فلسطین نیز مانند هر ملت دیگر حق دارد سرنوشت خود را تعیین کند و نظام حاکم بر کشورش را برگزیند. همه‌ى مردم اصلى فلسطین، از مسلمان و مسیحى و یهودى - نه مهاجران بیگانه - در هر جا هستند؛ در داخل فلسطین، در اردوگاه‌ها و در هر نقطه‌ى دیگر، در یک همه‌پرسىِ عمومى و منضبط شرکت کنند و نظام آینده‌ى فلسطین را تعیین کنند. آن نظام و دولتِ برآمده‌ى از آن، پس از استقرار، تکلیف مهاجران غیر فلسطینى را که در سالیان گذشته به این کشور کوچ کرده‌اند، معین خواهد کرد. این یک طرح عادلانه و منطقى است که افکار عمومى جهانى آن را بدرستى درک میکند و میتواند از حمایت ملتها و دولتهاى مستقل برخوردار شود. البته انتظار نداریم که صهیونیستهاى غاصب به‌آسانى به آن تن در دهند، و اینجاست که نقش دولتها و ملتها و سازمانهاى مقاومت شکل میگیرد و معنى مى‌یابد. مهمترین رکن حمایت از ملت فلسطین، قطع پشتیبانى از دشمن غاصب است؛ و این وظیفه‌ى بزرگ دولتهاى اسلامى است.))


ب- برنامه های درون شبستان
1-     برنامه سخنرانی آقای غفاری با موضوع تربیتی کودکان تحت عنوان " آموزش تفکر برای کودکان با رویکرد اسلامی " ( آیت شناسی) ساعت ده و نیم صبح  الی دوازده ونیم روز یکشنبه
(( در این سخنرانی از آیه های قرآن که اشاره به طبیعت دارد به عنوان پایه آموزش تفکر به کودکان اشاره شد و اینکه اگر شیوه تفکردر آیات الهی را به کودکان خود آموزش دهیم انسانهایی متفکر تربیت خواهند شد))

2-    برنامه مناظره حجت الاسلام زائری و حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد  با موضوع "آزادی اندیشه در اسلام "  که شروع سلسله برنامه های گردان جهت برگزاری کرسیهای آزاد اندیشی در سال 94 بود.

3-    برنامه پخش فیلم سینمایی " خانه ای در کنار ابرها" ساعت نه و نیم الی یازده  شنبه شب

ج-برنامه سخنرانی آقای جعفرزاده با موضوع " مقاومت اسلامی " در اتاق صد نفره  شنبه ده ونیم صبح الی دوازده ونیم
((در این برنامه  جناب آقای جعفرزاده ابتدا توضیحاتی پیرامون مقاومت اسلامی و جریانهای مقاومت در جهان اسلام و اهداف جمهوری اسلامی مبنی بر حمایت از تمامی جریانهای اصیل مقاومت در جهان ارائه دادند سپس به سوالهای شرکت کنندگان پاسخ دادند.))

چ- صحبت رودررو با معتکفین جهت جذب جلسات  شنبه کانون و هفتگی گردان


تعدادی از عکسهای مربوط

افسران فیس ارسال به کلوب
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات