برنامه آينده
به دلیل رعایت اصول بهداشتی و پیشگیری از آسیب های احتمالی
جلسات هفتگی تا اطلاع ثانوی
برگزار نمی گردد!
رهپوياندوشنبه 17 شهریور 1393 نسخه چاپی
مصاحبه گردان رسانه خواهران با مدیر کاروان «زیر سایه خورشید»

یا امام الرئوف
به مناسبت دهه کرامت و میلاد امام رضا(ع)
کاروان «زیر سایه خورشید» سفیران شمیم ضامن آهو به 12 کشور خارجی و 33 استان کشور بودند. دهه کرامت بهانه‌ای است برای اینکه عطر رضوی در سراسر کشور استشمام شود، حضور خدامان امام رضا(ع) همراه با پرچم تبرکی بارگاه منور ضامن آهو در مراکز مختلف شور و شعفی دیگر به ارمغان می‌آورند.

گروهی از خدام امام رضا(ع) که تحت عنوان کاروان «زیر سایه خورشید» با حضور در  نقاط مختلف استان فارس لحظات معنوی خاصی را رقم زدند.

احمد سیبوی مدیر کاروان "زیر سایه خورشید" در گفتگو اختصاصی با خبرنگار گردان رسانه کانون فرهنگی رهپویان وصال گفت: یکی از نکاتی که در بدو تشکیل حرکت این برنامه مد نظر بوده این است که برنامه و جشن های بزرگی در طول دهه کرامت در سراسر کشور بخصوص در شهر مقدس مشهد برگزار می شود و هر ساله افرادی که  نظاره گر این برنامه از تلویزیون هستند که  امکان شرکت در این برنامه ها و جشن ها و حضور در حرم مطهر امام رضا(ع) را ندارند و در همین راستا  کاروان«زیر سایه خورشید» متشکل  از خادمان و پیر غلامان حرم امام رضا(ع) در دهه کرامت راه اندازی شده است تا عطر و شمیم امام رئوف را به مردم و دوستداران این امام برسانند.

وی بیان داشت: کاروان «زیر سایه خورشید»  مقصد و هدف خود را بازدید از مکان های قرار می دهد که افراد امکان تشرف به حرم امام رضا(ع) را به دلایل شرایط جسمانی و یا عوامل مختلف دیگر نداشته قرار داده است از جمله  نقاط دور دست یا بیمارستان ها و خانه سالمندان و مکان هایی مثل زندان ها که امکان زیارت برای مددجویان فراهم نیست.

سیبویی اظهار داشت: طی بازدید این کاروان از شیراز شهر احمد بن موسی(ع) و حضور در جمع مددجویان زندان مرکزی شیراز چند نفر از زندانیان جرایم غیر عمد آزاد شدند و در یک فضای معنوی دل های مددجویان که در پشت های میله های زندان است به سوی حرم امام رضا(ع) سوق پیدا می کند.

وی خاطر نشان کرد: طی بازدید سال گذشته 3 نفر از مددجویان که در برنامه حضور خادمان امام رضا(ع) در زندان مرکزی شرکت بودند بعد از آزاد سازی، امسال همزمان با میلاد امام رضا(ع) در حرم این امام رئوف حضور پیدا کردند.

سیبوی تصریح کرد: بیشتر کرامت و ارتباطلات که مردم در سایر استان ها از امام رضا(ع) دریافت می کنند دلیل بر حضور این الطاف به دل های کسانی است که در هرجا و هر زمانی با دل شکسته صدای این امام رئوف می زنند.

مدیر کاروان خادمان امام رضا(ع) بیان داشت: کاروان «زیر سایه خورشید» به مدت 7 سال است که با جمعی از خادمان و پیر غلامان  به سراسر ایران  سفر کرده و عطر و بوی امام رضا(ع) را به مشتاقان زیارت برسانند.

سیبوی بیان داشت: امسال برای اولین بار کاروان «زیر سایه خورشید» به 33 استان کشور و 12 کشور خارجی مسلمان نشین از جمله نیجریه، افغاستان، عراق، پاکستان، امارات و لبنان و... همزمان با دهه کرامت سفر کردند.


چهارشنبه 12 شهریور 1393 نسخه چاپی
جلسه معارفه گردان خانواده با حضور "حجت الاسلام انجوی نژاد"؛ مشکل اصلی جامعه ما نهادینه شدن حرص است!

یا فتّاح
مسئول کانون فرهنگی رهپویان وصال:
متاسفانه سبک زندگی ما نه اسلامی است و نه غربی و شرقی، بلکه مانند کشورهای خلیج فارس است. 
تا زمانی که انسان تشکیل خانواده ندهد بر اساس حیات، خود کمبودی در زندگی دارد و زمانی که ازدواج صورت می گیرد زندگی کامل می شود. مقام معظم رهبری امام خامنه ای(مدظله العالی) در خصوص ضرورت تشکیل خانواده می فرمایند: خداوند متعال زن و مرد را به گونه ای آفریده که از نظر روحی به یگدیگر نیازمندند و با ازدواج این نیاز برطرف می شود.

حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد ضمن تبریک دهه کرامت در جمع اعضای گردان خانواده خواهران کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز گفت: طبیعتا زمانی که کلمه امت به ما تعلق می گیرد کلمه امام هم تداعی می شود. در وظایف اجتماعی باید این موضوع در نظر گرفته شود که امام از ما چه می خواهد و بصورت عملی از فرمایشات امام پیروی کنیم، فرمایشاتی که صلاح دید ما در آن دیده شده است.

مسئول بزرگترین کانون فرهنگی کشور با اشاره به اهمیت سبک زندگی اسلامی افزود: در جامعه ما هزینه ها به جای توسعه محبت در زندگی ها، صرف چیزهای دیگر می شود. در برخی سبک های زندگی، ما از غرب هم عقب تر هستیم مثلا در غرب برای شامادنی هزینه می شود نه برای خرید ابزارها؛ برخلاف سبگ زندگی ایرانی که هزینه ها صرف تغییر دکوراسیون می شود. ما حتی از زندگی غربی و حتی شرقی هم نتوانسته ایم بهینه استفاده کنیم! متاسفانه سبک زندگی ما  مانند کشورهای حوزه خلیج فارس است در حالی که امکانات آن ها را نداریم.

وی ضمن اشاره به اینکه بحث گردان خانواده و سبک زندگی موضوع جدی است خاطر نشان کرد: بعد از فرمایش رهبری معظم انقلاب(مد ظله) در خصوص معیارهای سبک زندگی، صحبت ها و مقاله های بساری در این مورد کار شد. اما مسئله ی مهم طبقه بندی فرمایشات و معیارهای سبک زندگی اسلامی بر اساس جامعه هدف خودمان و استفاده از این معیارها است.

حجت الاسلام انجوی نژاد بیان داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری(مد ظله) در خصوص سبک زندگی را باید براساس جامعه هدف طبقه بندی کنیم؛ چرا که در این فرمایشات برای تمام اقشار مختلف جامعه صحبت های شده است و با طبقه بندی این معیارها، برنامه ریزی ها انجام شود.

وی اظهار داشت: باید ملت را به درجه ای از اقناع و ارضاء برسانیم تا بتوانند از مباحث سبک زندگی اسلامی بصورت کاربردی استفاده کنند.

مسئول کانون فرهنگی رهپویان وصال تصریح کرد: رساندن مردم به نقطه اقناع در مباحث تربیتی و خانوادگی مغفول مانده است، مسئله ای که جامعه هدف قانع شود، این سبک زندگی بهتر است.

وی عنوان کرد: برخی از فرمایشات بزرگان پیرامون مباحث زندگی توصیه اخلاقی نیست بلکه توصیه اجتماعی است؛ یعنی در حقیقت این توصیه تنها برای رفتن ما به بهشت نیست؛ به دلیل این است که دنیای خود را بهتر مدیریت کنیم.

حجت الاسلام انجوی نژاد ابراز داشت: تفکری که می گوید دنیا محل درد و رنج و آلام است تفکر ناب اسلامی شیعی نیست. برای اینکه دنیای خودمان را به این نقطه برسانیم لازمه اش این است که مردم قانع شوند و بدانند آرامش و خوشبختی در زندگی منوط به چه فاکتورهایی است. اگر مردم قانع نشوند، فرمایش ها در خصوص سبک زندگی توصیه اخلاقی می شود که در پی آن به دنبال فضلیت هستیم و در عوض آخرت خوبی داشته باشیم.

وی ضمن اشاره به اینکه توصیه های اجتماعی برای رسیدن به یک نقطه آرامش در زندگی است بیان داشت:
از جمله فاکتورها « محبت» است که مقام معظم رهبری(حفظه الله) در خصوص معیارهای سبک زندگی به عنوان اصل به آن اشاره کرده اند؛ اما در برخی مواقع این اصل فدای ابزار می شود، بطوریکه زن و مرد محبت را به دلیل نداشتن یک ابزار  فدا می کنند و محبت را از یکدگر دریغ می کنند در حالی که اصل بر این است که محبت زیاد شود.

اگر مردم را بر اصل سبک زندگی استوار کنیم دچار مشکلات کمتری خواهند شد. صمیمت می تواند باعث ایجاد آرامش در زندگی شود و برای ایجاد صمیمیت لزوما به دنبال خرج کردن نباشیم و فکر نکنیم صمیمیت با رفتن به باغ و خرج کردن ایجاد می شود.

حجت الاسلام انجوی نژاد تصریح کرد: اولیاء خدا آنچنان که ما فکر می کنیم، در زندگی سختی نمی کشیدند؛ بلکه اصول زندگی از جمله اصل محبت و صمیمیت را رعایت می کردند. لذا مردم باید قانع شوند و برای این کار باید داستان و انیمشین و فیلم بسیار بسازیم تا مردم قانع شوند که اصل محبت است.

وی  ادامه داد:
دومین اصل، "قناعت با نگاه به پایین است" که زندگی را به آرامش نزدیک می کند.
مردم در بحث قناعت 3 گروه هستند:
+ مردمی که به خیلی از آروزهای خود در دنیا نرسیده اند و نگران رسیدن به آن هستند و همین باعث می شود آرامش خود را از دست بدهند.
+ گروه دوم مردمی هستند که به بخشی از آروزهای خود رسیده اند اما باز هم شاکی هستند.
+ گروه سوم افرادی که به تمام آرزوهای خود رسیده اند و در نهایت خودکشی می کنند و باعث می شود به این نتیجه برسیم که نگاه ما به زندگی و قناعت اشتباه است چرا که اصل را  رسیدن به آرزو می دانیم.


حجت الاسلام انجوی نژاد بیان داشت: قناعت یاد می دهد از داشته ها لذت ببریم و با فکر نکردن به نداشته ها و به کسانی که از ما کمتر دارند، فکر و ذهن  خود را مدیریت کنیم. یعنی کسانی که در زندگی مشکلات دارند به دلیل این است که به نداشته های خود فکر می کنند.

وی افزود:
سومین موردی که در سبک زندگی مردم باید توجه شود خود سیستم دنیا است به طوری که در این سیستم ماجراهای مکانیکی رخ خواهد داد که باید آمادگی ذهنی برای این کار داشته باشیم. فقر بصورت نداشته در جامعه وجود ندارد. خود ثروت به تنهایی باعث نمی شود به آرامش برسیم بلکه باعث ایجاد حرص می شود. آمارها نشان می دهد 70 درصد طلاق ها بخاطر انگیزه های مادی است. در سنین بالا حرص در انسان نهادینه می شود. در سنین سالمندی انسان سازگار می شود که کمی دیر است.

مسئول کانون فرهنگی رهپویان وصال تصریح کرد: اگر نتوانیم خودمان را قانع بار بیاوریم و قناعت را در وجود جامعه نهادینه کنیم با وجود امکانات بیشتر حرص هم بیشتر می شود. حرص این طور است که اگر به ما اجازه بدهند دنیا را بگیریم تا لحظه مرگ می خواهیم این کار را انجام دهیم. این سخن « آنان که غنی ترند محتاج ترند» منشاء قرآنی و روایی دارد. بزرگترین جنایت تاریخ از طرف کسانی بوده که بیشترین امکانات را در دسترس داشته اند از جمله هیتلر و تیمور لنگ و ...

حجت الاسلام انجوی نژاد گفت: مشکل اصلی جامعه ما نهادینه شدن حرص است. کودک باید از ابتداء با قناعت آن هم در رفتار والدین خود آشنا شود. وجود آمار بالای دعوای کودکان در مهد کودک ها، بر سر اسباب بازی ها با وجود داشتن چندین عروسک توسط کودک، مربوط به تربیت خانوادگی است که حرص در آنها نهادینه شده است، از بچه تا بزرگسال! شاکله ی برخی اخلاق خوب و بد جامعه اسلامی طبق آموزه های قرآنی ژن است.

مسوول کانون فرهنگی رهپویان وصال اظهار داشت: قریب به 37 درصد از کسانی که در زندان های آمریکا به سر می برند به دلیل جرم جنسی است در حالیکه بظاهر آزادی جنسی هم وجود دارد و خواستن امکانات بیشتر و حرص بیشتر است.

وی افزود: اینکه ما رتبه اول واردات لوازم آرایش را داریم چندان زیبنده حکومت شیعی نیست یعنی زنان و مردان ما بر خلاف قوانین حاکم بر دنیا و خلقت حرکت می کنند. "و مَن نُعَمرهُ نُنَکِسهُ فی الخَلق"؛ وقتی به شما عمر می دهیم باعث فرسودگی جسم و روح شما می شود. این قانون الهی خلقت است. آیا ما با اصطکاکی که دنیا برای ما به وجود آورده مبارزه می کنیم؟!!

در بخش پایانی این برنامه «امیدوار» فرمانده گردان خانواده ضمن تشریح اهداف گردان و اهمیت کار در خانواده اسلامی و ایرانی، اظهار داشت: وظیفه ما تعریف مبانی جدید خانواده در بخش پژوهش و برگزاری آموزش های لازم جهت رسیدن به این مطلوب است.

همچنین سرکار خانم دهقانی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد کازرون و مسئول پژوهش گردان، اهمیت پژوهش در علوم انسانی و به طور خاص اهمیت آن در روند کار گردان را، توضیح دادند.

در پایان بسته هایی حاوی بروشور فعالیت های انجام شده و برنامه های پیش رو، فرم عضویت گردان توزیع گردید و از خواهران فعال گردان تقدیر و تشکر شد.

شنبه 8 شهریور 1393 نسخه چاپی
گفتگوی اختصاصی گردان رسانه مکتوب و علمی با "نسرین سلطانی"

گفتگوی اختصاصی گردان رسانه مکتوب و علمی خواهران کانون رهپویان وصال
به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر
به توکل نام اعظمت...
معلولیت در مقابل اراده اش معلول مانده بود!


معلولیت در مقابل اراده و تلاشش معلول و مغفول مانده بود. به تمام نا امیدی ها و غصه خوردن ها و چرایی وضعیتش پشت کرده بود تا به امید به جلو، زندگی کند. سقف اتاقش مانند سقف آروزهایش کوتاه بود و از تمام دارایی های دنیا فقط و فقط به فکر سلامتی و خوشبختی عزیزانش بود. اگر چه وضعیتش از نظر فیزیکی و جسمانی سالم نبود اما زندگی سالمی داشت. هر کس او را می دید الگویی برای فرزندان خود، قرار می داد. اتاق کوچک و جمع و جورش تمیز و مرتبط بود مانند دلش که نذاشته بود ترحم ها و  تاسف های مردم از دیدن وضعیت جسمانی اش در دلش جا بگیرد.

هر چند اتاق کوچک بود اما دلش بزرگ و باصفا و برای تمام خوبی ها و دوستان و خانواده اش جا داشت. با یک بالابر وارد اتاق شدیم، با روی باز و خندان به استقبالمان آمد. همه چیز تمیز و مرتب بود. پنجره اتاق کوچک بود اما پنجره ای که از سمت دلش به سوی زندگی و خدا باز کرده بود بزرگ و بدون حصار، وسایل کارش را روی میز جلوی آینه  گذاشته بود، یک قلاب و کاموایی سفید به سفیدی و شفافی هر آنچه که می شود از زندگی اش فهمید..."نسرین سلطانی" دختری با معلولیت از ناحیه دست و پای راست در یک روز گرم پذیرای بچه های گردان رسانه کانون فرهنگی رهپویان وصال بود تا زندگی همراه با امید را برایمان تشریح کند نه تنها برای اینکه شکر گذار سلامتی خود باشیم، بلکه می خواست نشان دهد زندگی سالم را تنها در وضعیت جسمانی سالم نمی توان محدود کرد.

به نظر دختری 35 ساله می آمد. خودش هم نمی دانست چند سال دارد و می گفت شناسنامه ام دست برادرم است. پدر و مادرش در قید حیات نبودند و یکی از خواهرهای خود را چند سال پیش در یک تصادف از دست داده بود!

در حال حاضر همراه برادرش زندگی می کرد، هر چند او هم به دلیل یک سانحه در محل کار کمرش آسیب دیده بود و روی ویلچر قرار داشت!

نسرین زمانی که از خانواده اش حرف می زد مدام برادرش رضا را که با او او زندگی می کرد را عزیزم خطاب می کرد. تنها آروزی نسرین سلامتی بود اما نه برای خودش بلکه برای برادرش رضا! رضا را خیلی دوست داشت و می گفت با نفسش زنده هستم. آروزیم دیدن خوشبختی و سلامتی او و خانواده اش است. نسرین و رضا هر دو معلول بودند اما این معلولیت باعث نشده بود که کم و کاستی ای درعلاقه این خواهر و بردار ایجاد شود.

یکی از سرگرمی ها و حتی منبع در آمد نسرین بافتنی است، با یک قلاب و کاموا! باور کردن این که کسی با این شرایط جسمانی و تنها با یک دست بتواند دامن، رو تختی، رو میزی و حتی لباس های پشمی ببافد سخت بود! زانوهایش قوت کارش بودند. میله های بافتنی را در دست چپش قرار می داد و کاموا را در بین دو زانویش می گذاشت و با عشق و علاقه شروع به بافتن می کرد. انگار از بافتن سیر نمی شد! با هر گره بافتنی در کاموا گره ای از مشکلات خود و کسانی که نظاره گر کارهایش بودند را باز می کرد.تا پنجم دبستان درس خوانده بود و به دلیل علاقه به بافتنی دیگر به مدرسه نرفته بود. اگر چه نمی تواست یک مسئله ی ریاضی، شیمی یا فیزیک را حل کند اما درس زندگی با معلولیت را خوب بلد بود. یک باد بزن اولین کار بافتنی اش بود و با تمام ارزشی که برایش داشته آن را هدیه می دهد.

شروع کار بافتنی را با میله هایی که از چرخ های دوچرخه برادرش جدا می کرده، شروع کرده بود! بافتنی های نسرین حالا مشتری های خاص خودش را دارد و او در هر کارش عشق و علاقه و امید به زندگی را می بافد و گره می زند.دو بار تحت عمل جراحی قرار می گیرد تا بتواند انگشتان دست راستش را صاف کند که عمل با موفقیت همراه نبوده است اما همین باعث نشده بود که نسرین از کار خود دست بکشد و همچنان می بافت و گره می زد!!

نسرین می گفت دختران خوب کم نشده اند این خوبی هاست که رنگ باخته است چرا که همه به دنبال نداشته ها در زندگی می گردند! می گفت معلول نیست چون به آنچه که می خواسته در زندگی رسیده است، هر چند دوست داشته مانند تمام دختران روزی عروس شود!

خدا چیزهای زیادی به من داده تا غصه این را نخورم. همین که خوشبختی و خنده و زندگی خانواده ام را می بینم برایم کافی و رضایت بخش است.

از دست پختش تعریف می کرد و می گفت هرکس غذای من را بخورد تعریف می کند. تنهایی اش را با صحبت کردن با نازی(عروسکش) پر می کند. دلش از نداشته هایش نمی گیرد، خدا را بخاطر تمام چیزهایی که داشت شکر می کرد و آروزی شفا برای کسانی که معلولیت بیشتری نسبت به خودش را دارند، داشت.

نسرین در آخر صحبت هایش نصحیت کرد؛ تمام دختران سرزمینش را به شکر خدایی که داشتنش جبران تمام نداشته های عالم است...


یکشنبه 25 اسفند 1392 نسخه چاپی
گزارشی از ما... "2"

گزارشی از ما، "خواهران"


واحدهای مختلف طی جلساتی با محوریت امور اجرایی و فرهنگی زیر نظر معاونت اجرایی و فرهنگی خواهران که قبل از سفر برگزار می کنند، برنامه هایی را در طول سفر به زائرین ارائه می دهند.


واحدهای اجرایی:


تدارکات؛ که بخش عظیمی از بار سفر بر دوش تدارکاتی های مخلص است.

»» برنامه های اجرایی:

1- تقسیم بندی اعضاء تدارکات در حسینیه ها و تقسیم وظایف.

2- توزیع غذا.

3- نظافت حسینیه ها.

4- پاک کردن حبوبات و سبزیجات.

5- هماهنگی جهت خادمة الرضا(ع) شدن زائرین که نشان خادمی آن ها پیشانی بندهای زمان جبهه و جنگ است.

»» برنامه های فرهنگی:

1- برگزاری جلسه سخنرانی با موضوعیت استفاده از سفر در عین خدمت.

2- اهداء کتاب شاخه طوبی همراه با مهر تدارکات: " گذر تک تک ثانیه ها / به قدیمی شدن نوکریت می ارزد ".

3- ثبت دلنوشته های تدارکاتی ها در دفتر مخصوص.


انتظامات؛ 

1- قرار دادن اعضاء انتظامات در یک اتوبوس جهت تألیف قلوب.

2- بررسی نقاط ضعف واحد در اتوبوس.

3- تقسیم بندی اعضاء انتظامات در حسینیه ها.

4- حضور و غیاب زائرین در طول روز.

5- همراهی زائرین در حرم های دسته جمعی نیمه شب.

6- حرم و زیارت گروهی.

7- سر زدن اعضاء به یکدیگر در حسینیه ها جهت ایجاد همدلی.


خیریه؛

1- برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب های تفسیر سوره اسراء و نگاهی به قرآن برای دو گروه سنی با جایزه سفر مشهد مقدس.

2- طرح سوغاتی. جمع آوری کمک های نقدی از زائرین و تهیه سوغاتی برای خانواده های تحت پوشش خیریه.

3- طرح قلک. جمع آوری صدقه.

 

واحد های فرهنگی:


واحد قرآنی:

1- پخش تواشیح جهت جمع شدن زائرین و قرائت سوره واقعه شبانه همراه با تفسیر یک آیه.

2- پاسخ به شبهات قرآنی.


واحد شهدا:

1- سخنرانی همسر شهید عبادیان در بهشت ثامن الائمه(ع).

2- برپایی ایستگاه صلواتی.

3- روایتگری سیره شهدا قبل از قرائت سوره واقعه هر شب در یک حسینیه.

4- واکس زدن کفش زائرین.


واحد دانش آموزی:

1- اسکان دانش آموزان در یک حسینیه و تقسیم بندی آن ها بین اعضاء واحد دانش آموزی.

2- سخنرانی سرکار خانم انجوی.

3- برگزاری بازی های طنز و جدی.

4- هماهنگی با آستان قدس رضوی جهت استفاده از برنامه های بوستان زیارت.

5- مقرر کردن یک روز برای خرید دانش آموزان.


واحد تزئینات:

1- تزئین اتوبوس با احادیث امام رضا(ع).

2- تهیه سفره هفت سین.

یکشنبه 25 اسفند 1392 نسخه چاپی
گزارشی از ما... "1"

یا رئوف آل فاطمه(س)


بهار شروع فصلی از زندگانی است و هر کس فصل آغازین سال خود را به همان گونه که می پسندد، تحویل می کند.

سال هاست به یمن وجود ولی نعمتمان، فصل آغازین سال را در کنار یکدیگر و همدلی ای که قابل وصف نیست، با دعای " حَوّل حالنا "، به دست خدا و رضایش می سپاریم...

سال هاست اولین دید و بازدید و مبارک بادمان را نثار زوّار کوی شاه خراسان کرده ایم...

سال هاست نگاه منتظرمان را همراه با کبوتران حرم در آسمان آبی و زلال مشهد پرواز داده ایم...

سال هاست سال خود را با ذکر و منقبت خوبان خدا آغاز کرده ایم و میان اشک هایی که نشان از شوق معنوی دارد، بزرگ ترین و بالاترین آرزوی خود را خواسته ایم که؛


یادمان باشد اگر حال خوشی دست بداد            جز برای فرج یار دعایی نکنیم


+ پی نوشت: این گزارش تقدیم به دل های پاک و نورانیتان...

گزراشی از ما، "خواهران"


بعد از اعلام روز و ساعت ثبت نام طبق روال همیشه این حسینیه بود که مهمان زوّار آقا علی بن موسی الرضا(ع) شد... لقب کارت دارها سال هاست به گوش کسانی که به کانون آمد و شد دارند، آشناست.

اولویت، همیشه با کسانی است که کارت حضور و غیاب مجموعه را دارند و مراسم ها را تا جایی که برایشان مقدور است، شرکت می کنند. ثبت نام این گروه که تمام می شود نوبت به آن هایی می رسد که به هر دلیلی کارت ندارند و از میان این همه افراد نیز کسانی ثبت نام می شوند که شرایط سفر شامل حالشان باشد. من جمله؛ سن، وضعیت تأهل و بچه دار بودن و ...

خلاصه ی کلام؛ از این همه آدمی که طی یک سال مراسم های هفتگی کانون را شرکت کرده و توفیق حضور داشته اند، بیش از پانصد نفر یعنی 15 اتوبوس راهی شهر مقدس مشهد هستند...


ادامه دارد...

 

 

صفحه اول  ...   2     3     4     5     6     7     8     9     10   ...  صفحه آخر
تبليغات