برنامه آينده
اطلاعیه

به علت پیشگیری از آسیب های بهداشتی احتمالی جلسات هفتگی، تا اطلاع ثانوی برگزار نمی گردد!
رهپويانسه‌شنبه 20 دی 1390 نسخه چاپی
خلاصه سخنرانی | حدیث کساء

یا لطیف
سخنرانی حجةالاسلام سید محمد انجوی نژاد
موضوع: مقدمه ای بر حدیث کساء


در وصف خداوند داریم " له الاسماء الحسنی و الامثال العلیا "  . امام صادق ع می فرمایند : اسما نیکو و مثال های برتر خداوند ما هستیم … یکی از تعبیران قرآن نسبت به ما کلمه  " ناس " است . که از فراموشی می آید . و یک معنی از این فراموشی جهل ما نسبت به مقام اهل بیت می باشد . بعضی از افراد خیلی ائمه را پایین می گیرند . مانند اینکه بلا تشبیه فرد بسیار ثروتمندی باشد ولی ما برای کمک فقط مقدار ناچیزی را درخواست کنیم .

زیارت نامه ها که توسط اهل بیت مکتوب شده برای این است که ما آنها را از خودشان بشناسیم . این زیارت نامه ها اشک شوقی را ایجاد میکند که ما با چه کسانی سر و کار داریم . اسم ائمه که می آید فیلتر بخشش است .  روایت اول : سجده بر خاک امام حسین ع بگونه ای است که بدون اینکه خود شخص بفهمد خود بخود خلق و خوییش عوض می شود .  روایت دوم از پیامبر ص : کسی که یک بار بر من صلوات بفرستد ( با این نیت که پیامبر و اهل بیت اگر یک نگاه کنند متحول می کنند ) ذره ای معصیت در او نمی ماند . خصوصیت دیگر اهل بیت این است که علاوه بر اینکه ظرف ما را پر میکنند آنرا بزرگ هم می نمایند . سینه ات هم فراخ می شود هم پر . هم مشکلاتت حل میشود و هم توانایی مضاعف بتو می دهند . هم علاقه مند می شوی  هم بسیار علاقه مند میشوی .

همین قضیه کربلا که با کاروان کانون رفتیم بخاطر مسایلی که قبلا ذکر شده و مشکلاتی که از اونها آگاهید تصمیم گرفتیم دیگر هیچگاه از اینگونه برنامه ها نداشته باشیم  و کاملا دور ان را خط بکشیم ولی همین خصوصیت اهل بیت نگذاشت . اصلا نمی تواینم یک بار دیگر کربلا نرویم .

آنهایی که ائمه را ندارند در ارتباط با خداوند بسیار خشک اند . چه مسلمان و چه غیر مسلمان . زیرا ائمه به عبادات ما عشق می دهند …

شرح حدیث کساء : اگر در جمع خوانده شود خودبخود گناهان جمع بخشیده می شود . خود به خود حاجات جمع ( آنهایی که به مصلحت است ) روا می شود . گره  های کور باز می شود . اگر اشکی بخاطر عظمت اهل بیت ع جاری شود همه ملائک از عرش می آیند ( در حالیکه برای هیچ چیز دیگر این خصوصیت ذکر نشده ) . مهمترین اثر هم اینکه زمان فرا رسیدن فرستادن صلوات امام زمان با جمع صلوات می فرستد و با انها دعا می کند . سعی کنید فقط عظمت اهل بیت مطرح باشد .

( توضیح اینکه حدیث کساء در آخر کتاب مفاتیح الجنان قرار دارد و شرح واقعه ای است از زبان حضرت فاطمه س در خانه خودشان )کانال تلگرام رهپویان
 اکرم: وای وای
دوشنبه 26 مهر 1395
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات