برنامه آينده
کاروان زیارتی مشهدمقدس
29 تیرماه الی 5 مردادماه98

باحضور :
حجت الاسلام انجوی نژاد

مداحان :
حاج احمد واعظی
حاج مهدی اکبری
حاج امیر کرمانشاهی
کربلایی وحید شکری


رهپويان
دوشنبه 2 مرداد 1391 نسخه چاپی
سخنرانی | پیرامون وضعیت سوریه | حجةالاسلام انجوی نژاد

یا لطیف

+ دانلود صوت


در ددمنشی و سفاکی و بی عدالتی ناتو و سازمان ملل که شکی نیست. اصلا بحثی نداریم. مدلشان این است! مثلا اگر ما یک کشته بدهیم، 20 تا میدان با اسم این کشته ها در کشورهای مختلف می سازند، الان هزار تا و ده هزار تا دارند در روز می کشند، هیچی به هیچی!
الان ما بعنوان ایران، بی عدالتی نمی کنیم؛ سوریه دارد می زند ملتش رو می کشد. ارتش سوریه دارد ملتش را می کشد. الان ما باید چه کار کنیم؟ میگویند چرا موضع نمی گیرید در برابر سوریه که اینهمه می کشد؟

رفتاری که پلیس و ارتش سوریه می کند، از نظر قوانین جمهوری اسلامی محکوم است. از نظر قوانین اسلامی هم محکوم است. امروز شبکه ی CNN میگوید کشتار دسته جمعی توسط ارتش سفاک سوریه، فلان روستا را قتل عام کرد. اخبار ما چه میگوید؟ : "تلاش استعمارگران سازمان ملل به بهانه ی کشتار روستای فلان." جنگ است دیگر! آن‌ها ادبیات خودشان را دارند، ما هم ادبیات خودمان را داریم. جنگ است!

چند تا مطلب هست:
1. رفتار حکومت سوریه از نظر قانون اساسی ما و شرع ما، رفتار درستی نیست. کسی رویش بحث نمی تواند بکند.

اینکه ما روی این رفتار نادرست چشم می پوشیم، برای این است که جنگ است. در جنگ وقتی ما با یهود، وقتی با قبایل غیر دینی در صدر اسلام پیمان می بستیم، امامان و پیغمبر ما وقتی پیمان می بستند، خلاف های این جامعه را دیگر به رخ نمی کشیدند. چون یک دشمن مشترک داریم. ما که آنجا نیستیم، در قبر بشار اسد هم که ما را نمی خوابانند! ولی الان بغل دست ما ، در سنگر بغل دست ما دارد می جنگد. میگوید 200 تا شبکه دارند محکوم می کنند، ما هم محکوم کنیم!
جنگ است ، خب این هیچی. البته حتما روی بحث های من حتما ان قلت است. تخصصی واردش نمیشویم.

2. تفاوت ذاتی بین سوریه و لیبی و مصر و بحرین و تونس.

اولا، در این کشورها اغلب مردم توی کار آمدند، مصر بعد از انقلابش که به پیروزی رسید (22 بهمن پارسال) 800 -900 نفر را همین ژنرال های جدید کشتند. می کشند، مردمش در صحنه میگویند چرا می کُشید. قاطبه ی مردم این کشورها دارند مخالفت می کنند. در سوریه یک اقلیتی هستند که مخالفند، این خیلی فرق دارد. انتخابات که برگزار کردند، مجامع جهانی هم گفتند که اکثریت رای دادند به این حکومت فعلی.

ثانیا، آن اکثریت مردمی که در مصر و بحرین و یمن و این جاهایی که درگیرند، دارند تظاهرات می کنند، این اقلیت این طرفی سوریه، سرتا پا مسلح دارند می جنگند! این تفاوت دوم ذاتی. این‌ها دارند می جنگند، تظاهرات نمی کنند که. با اسلحه دارند می جنگند. ارتش سوریه قتل عام نکند چه میشود؟ می آیند در دمشق می جنگند ملت را می کشند. یک انفجار انتحاری از انقلاب مصر و انقلاب بحرین و انقلاب یمن ما نداشتیم، اینکه وسط شهر اتوبوس منفجر کنند و .. نداشتیم. ولی این‌ها در سوریه دارند این کارها را می کنند! در مصر یک مورد انفجار داشتیم؟ در بحرین داشتیم؟ مردم اند، مردم دارند کار می کنند. ولی چرا دارند مردم را می کشند در سوریه؟

غرب دارد میگوید برای اینکه این‌ها از خودشان دفاع کنند، ما داریم بهشان سلاح میدهیم! خود غرب دارد میگوید ما سلاح میدهیم. حالا کاری نداریم که این‌ها همه‌شان صهیونیست نیستند، یک عده شان هم سلفی اند. همه‌شان هم نوکر آمریکا نیستند ولی دارند می جنگند. این اقلیت دارد می جنگد با ارتش سوریه.
چه کارشان کنند ؟ معلوم است در جنگ یک جاهایی قتل عام میشود! توجه داشته باشید که اولش گفتیم ما همه ی برخوردهای سوریه را قبول نداریم. اما الان جنگ است.

بعد می آیند میگویند خب ما اسلحه هایمان را میخواهیم بگذاریم زمین، شما سلاح ندهید به این‌ها. چه کسی به مردم بحرین سلاح داده؟ که ما از مردم بحرین حمایت می کنیم از سوریه حمایت نمی کنیم !؟ دارند می جنگند !؟ چند تا ارتشی بحرین را کشتند !؟ بدبخت ها که همه اش داشتند کتک می خوردند!
چه کسی به یمنی ها سلاح داده؟ این درگیری که بین یمنی ها بود، اصلا هیچکدام مردم نبودند که؛ دو تا طایفه حکومتی بودند با هم می جنگیدند. مردم سلاح نداشتند.
مردم مصر سلاح دارند در میدان تحریر؟ میدان تحریر سوریه کجاست؟ میدان لؤلؤ سوریه، یعنی حضور مردم در جامعه. تظاهراتشان کو؟ پس جنگ است دیگر! در جنگ هم می کشند! انتخابات برگزار کردند، الان میگویند حکومت انتقالی باشد، یک عده دیگر بیایند. گفتند خب بیایند. بشار اسد گفته بیایند، ولی انتخابات برگزار کنند ببینیم ما رای می آوریم یا نه. بعد اگر باز ما رای آوردیم چه میشود؟ یعنی شما 3 ماه عقب انداختید، تروریست ها تجهیز بشوند، چون میدانید ما دوباره رای می آوریم، بعد دوباره بریزند و داغون کنند؟؟
این تفاوت های ذاتی رو ما بین این ها داریم. پس هیچ چیز عجیبی نیست اگر ماها - من و شما، نه حکومت - از سوریه حمایت کنیم، از بحرین و آل خلیفه حمایت نکنیم. خیلی فرق دارند با همدیگر.
کاملا واضح است که پشت سر مخالفین بحرین و یمن، جهان اسلامند، پشت سر مخالفین سوریه، استکبار جهانی! حتما آن‌ها دلشان برا مردم سوریه می سوزد !!؟ این را که دیگر خودشان هم فهمیده اند کسی باور نمی کند! رویش مانور نمی دهند.

برای شادی روح همه شهدا و ان شاءالله دعا کنید جهان اسلام از این مشکلات نجات پیدا کند، صلوات ضد شیطان ختم کنید.


+ دانلود صوت


کانال تلگرام رهپویان
 امیر: با سلام از آقای انجوی نژاد انتظار بیشتری می رفت. متاسفانه تحلیل کم محتوایی بود. شاید بهتر از این می شد مسئله را واکاوی کرد.
یکشنبه 22 مرداد 1391
 nashenas: استکبار چه سودی می بره از اینکه سوریه جنگ باشه؟پس بحرین هم استکباره بقیش هم همینطور.اگه اسلام این رو میگه وای بر ما
جمعه 20 مرداد 1391
 nashenas: هیچ فرقیبین بشار اسد و قذافی نیست هر دو دیکتاتورند پس لطفا دینتان را الکی نفروشید
چهارشنبه 18 مرداد 1391
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات