برنامه آينده
اطلاعیه

مراسم احیای شب بیست سوم ماه رمضان در باغ جنت برگزاری می گردد.
رهپويانجمعه 20 مرداد 1391 نسخه چاپی
متن سخنرانی | انتقاد از برخی برخوردهای سلیقه ای دستگاه‌های قضایی کشور | حجة الاسلام انجوی نژاد

به نام خدا


+
دانلود صوت

توصیه ای که مقام معظم رهبری چند روز پیش خطاب به دانشجویان داشتند که گفتند البته من روحیه جوانی که میخواهد برود در دل تفکر مخالف را درک می کنم.

جوان اگر به این سمت ها نرود، مملکت روی آب است. برای اینکه بزرگترها و میانسال ها در محافظه کاری و یواش کشیدن کنار، دارند زندگی‌شان را می چرخانند، بعد هم زندگی چنان این ها را مشغول کرده که حالا زن و بچه را بچرخانند یا مقام را بگیرد، این را بگویم یک پایه ی مقامم می خوابد، آن را بگویم یک پایه دیگر! بنابراین جوان هایی که خیلی هایشان وقتی بزرگ بشوند همین مدلی می شوند، فعلا تا نشده اند باید ازشان حسن استفاده کرد.

 اما فرمودند مواظب باشید باید اخلاقی باشد. از امام کاظم (ع) جلوتر نزنید.

نکته : فرمودند اگر تند هم می رود، تحملش کنید. نه که ردش کنید برود، توضیح بدهید برایش. یا الان می گیرد، یا یکی دوسال دیگر متوجه می شود.  برخورد چکشی با جوان نکنید.

بنده یکی از گناهان بزرگم این است که به یکی از اولیا خدا، زمانی که داغ داغ از جبهه برگشته بودم، نگذاشتم امام جماعت بایستد! ایشان آن زمان فقط گفت پسرجان! اینجوری که میگویی نیست. ولی طردم نکرد. تحمل کرد. دوسال بعد هم رفتم دستش را بوسیدم و گفتم من اشتباه کردم.

فرمودند تند روی جوان را درک کنید.

خیلی خوشحالیم اگر در جامعه اسلامی ما، امنیت برا تهمت زدن نباشد. هرکسی هرچیزی دستش رسید ننویسد، هرکسی هرچیزی به زبانش آمد، نگوید. آبروی مردم را نبرد.
و خوشحال تر می شویم که قوه قضاییه با این موارد برخورد کند!

اما؛
همانطور که عدل، عدل است، ظلم علی السویه هم عدل است. اگر قوه قضاییه قرار است با این مورد برخورد کند، با همه برخورد کند!
گر حکم شود که مست گیرند
در شهر هر آنکه هست گیرند

اگر قرار است با دزد برخورد بشود، باید با دزد بزرگ برخورد بشود، با آفتابه دزد هم برخورد بشود. اگر قرار است فقط با آفتابه دزد برخورد شود، این عدالت نیست، ظلم علی السویه نیست، پس عدل هم نیست.
طرف در وبلاگش یه چیزی نوشته، زود می گیرند می برندش. که تو به فلان شخصیت توهین کردی. از بالا تا پایین مملکت را همه دارند توهین می کنند، خب بروید همه را بگیرید !!
بنده با توهین موافق نیستم، اما با این یکسان برخورد نکردن مخالفم.

و بعضی جاها می بینی روی بعضی اشخاص حساسیت است. این حساسیت ممکن است سوء تعبیر شود و فکر کنند ما برایمان تهمت مهم نیست، کسی که مورد تهمت واقع شده مهم است!

دیگر فکر نمی کردیم برای توهین کردن کسی را بگیرند. خیلی بزرگ تر از این ها در مملکت دارد اتفاق می افتد!
آدم های رسما خائن و رسما جاسوس دارند ول می گردند، هرموقع دوست دارند از کشور خارج میشوند، هرموقع دوست دارند می آیند، پول خورده، نخورده، تحت هیچ تعقیب قضایی هم نیست، بعد یک نفر در یک وبلاگی، سایتی چیزی نوشته زود می آیند می برندش!

باید در مبارزه با جرم، أهم فی الأهم کنیم. اینها جزء رده های آخرند که باید بهشان توصیه کرد که فلان کار روش صحیح نیست، شما اشراف نداشتی اشتباه نوشتی. همین!
اگه قرار است این مدل آدم ها بروند زندان، پس بیاید اتوبوس بگذارید دم در، بنده و نصف این جمعیت هم باید برویم زندان!

اینجوری آدم احساس می کند بجای اینکه بخواهد مدعی العموم باشد، مدعی برادرش است فقط. سوء برداشت می شود .
در برخورد با این قضیه، - بنظرم یک مقدار دیر شده، چون این روال نهادینه شده است در بحث ژورنالیست ها؛ غیبت و تهمت عادی شده است، ولی بنظرم برخورد قضایی خیلی زود است.


+ دانلود صوت


کانال تلگرام رهپویان
 panther: سلام
این یکی از درد های ما هست سید
سه‌شنبه 31 مرداد 1391
 اقاقیا: منظورشون اقای احمد شریعت بود؟
شنبه 21 مرداد 1391
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات