برنامه آينده
اطلاعیه

به علت پیشگیری از آسیب های بهداشتی احتمالی جلسات هفتگی، تا اطلاع ثانوی برگزار نمی گردد!
رهپوياندوشنبه 24 مهر 1391 نسخه چاپی
پیشنهاد حجةالاسلام انجوی نژاد به مبلغین و هیئات مذهبی برای محرم 91
پیشنهاد عنوان واحد برای سخنرانی مبلغین در محرم : «لبیک یا خامنه ای» : با محوریت سبک زندگی اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین


به فضل خدا از بهمن ماه سال 90، یکی از دغدغه هایی که بنده داشتم کمبود رفتار دینی در جامعه‌ی دینی‌ای بود که اطلاعاتش تکمیل است. یعنی مردم کاملا نسبت به دین آگاهی دارند، اما رفتارهای دینی بروز پیدا نمی کند. و در زندگی و در نحوه و سبک زندگی مردم این دین دیده نمی شود.

ما از اواخر سال 90 بحث روابط اجتماعی در اسلام را شروع کردیم، که تا پایان سال 91 طول می کشد و طبق فرمایشات دیروز حضرت آقا، که برای جوانان در خراسان شمالی صحبت کردند، خیلی خدا را شکر کردیم که در مسیر دغدغه هایی که آقا نسبت به جوانان و سبک زندگی‌شان و کمبود رفتار دینی در جامعه دارند بودیم و در مسیر آن دغدغه ها بحثمان را مطرح می کردیم.


بعنوان پیشنهاد؛

دهه اول محرم، دهه ی بسیار پرشوری است؛ جمعیت کثیری می آیند و برای شنیدن هم می آیند، و تاثیر خیلی زیادی هم که خود فضای هیئت و حسینیه و مسجد، بر مخاطب دارد و تاثیر زیادی که خود اباعبدالله (ع) به فضل خدا عنایت می کنند، این دهه زمان بسیار مناسبی است برای ایفای نقش هیئات و وعاظ؛ در مسیر اینکه دغدغه های آقا را بخواهند عملی کنند و سبک زندگی را با رفتارهای اسلامی بخواهند بچینند ان شاءالله.


پیشنهاد مشخص بنده این است که برای دهه‌ی اول محرم امسال، یک عنوان واحد برای همه منبرها و سخنران‌ها در تبلیغات دهه محرم داده بشود. یک عنوان واحد انتخاب بشود، به عنوان اولین کار یک‌دست و جامع که قرار است در مسیر دغدغه های مقام معظم رهبری انجام شود و اسمش را بگذاریم «لبیک یا خامنه ای».


مستمع دقیقا نمی داند در چه مورد قرار است صحبت کنیم و وقتی در جلسه می نشیند، تازه متوجه می شود لبیک ما دقیقا به کدام قسمت از دغدغه های مقام معظم رهبری بوده است.


مبلغین عزیز بحث دهه اول را روی روابط اجتماعی در اسلام کار کنند که می شود همان سبک زندگی که آقا دیروز فرمودند.
و این می شود اولین کار لبیکی متحد ِ با یک عنوان، برای وعاظ و هیئات مذهبی؛ که یک دفعه کشور مواجه می شود با تعداد زیادی هیئت و منبری که همه دارند یک بحث را مطرح می کنند و وقتی ورود پیدا می کنند به جلسه، می بینند دغدغه ی سبک زندگی ِ مقام معظم رهبری بوده است.

ان شاءالله وقتی این کار انجام شد، و اگر عمری باقی بود، هیئات و وعاظ، سخنرانی ها و کارهای انجام شده با این موضوع را بفرستند که تبدیل به یک نرم افزار جامع شود و خود ما این کار را انجام می دهیم. وعاظی که برای جوانان صحبت می کنند، هرکدام از منظر خودشان سبک زندگی اسلامی را برای مردم بگویند، و این یک مجموعه ی بسیار کاملی می شود و کاملا قابل استفاده است و می شود روی آن کار کرد.


و به عنوان پیشنهاد محتوایی، محتوایی که بنده خودم استفاده می کنم را برادران عزیزم عنایتی داشته باشند و از منظر خودشان این محتوا را بیان کنند.


«روابط اجتماعی در اسلام»، کتاب بسیار جامعی است که آستان قدس رضوی در مشهد چاپ کرده و سال ها روی این قضیه کار کرده اند. بنده هم از این کتاب استفاده کردم و از منظر خودم و با حواشی و مطالعاتی که با آن ترکیب می کنم، مباحث را ارائه می دهم. و می تواند یک منبع خوب و مشخص باشد.

کتاب «دغدغه های فرهنگی» که شامل دغدغه های مقام معظم رهبری است که در این چند سال جمع آوری شده، منبع خوبی برای محتوای انتخاب شده است.
آیتم هایی که آقا در صحبت هایشان مشخص کردند، جست و جو پیرامون این آیتم ها در متون اسلامی، می تواند جزء منابع قابل استفاده برای منبر باشد.
و همچنین فرمایشات دیگری که مقام معظم رهبری طی این سال ها داشتند و در سایت ایشان هم قابل دسترسی است.


ان‌شاءالله خداوند توفیق وحدت در زیر پرچم ولایت به ما عنایت کند.
والسلام علیکم و رحمةالله و برکاته.::. لینک‌های مربوطه :

فرهنگ روابط اجتماعی در اسلام
3 قسمت اسلام شیطانی
3 قسمت هزینه ارتباطات
کانال تلگرام رهپویان
 پرستش: جوانان باوجودبایددر حال حاضر اوامررهبرخویش رااطاعت کرده تاگمراه دراین زمانه نشوند
دوشنبه 22 مهر 1392
 یه آشنا: سید خیلی گلی
چهارشنبه 1 آذر 1391
 محمد: عجب پیشنهادی
محرم رو فراموش کردید و همه چیز رو با هم قاطی کردید
چرا خیلی از جونها دین گریز شدن ؟
به خاطر همین که شما همه چیز رو قاطی کردید و هر کاری میکنید به اسم اسلام و شیعه میکنید خوب مسلما با این کارها همه از دین گریزان میشوند
شعار بچه شیعه در محرم : فقط و فقط
لبیک یا حسین
اللهم عجل لولیک الفرج
سه‌شنبه 23 آبان 1391
 طلبه: سلام
انشاالله با یاری امام زمان این کار رو عملی میکنیم داخل این محرم

دوشنبه 22 آبان 1391
 داود زهرایی: بسیار عالی است اما اگر بشه محتوای بیشتری معرفی بشه بهتره
یکشنبه 21 آبان 1391
 آدم: واقعا. پس محرم چی می شه؟ به جای اینکه محرم رو وسیله کنید برا تبلیغ چیزای دیگه برا امام حسین خالص باشید قول می دم مراسم و اشکی که خالص برا امام حسین باشه خود به خود چراغ هدایت می شه. شلوغ بازی لازم نیست
جمعه 19 آبان 1391
 سیداحمدحسینی: خداخیرتون بده.دوستانیم که کتابکومیخوان بااین شماره تماس بگیرن2263139موسسه پلاک8.یاحق.البته اگه دوستان هیئتی نخوان خودشون سازشونوکوک کنن مثل همیشه انشااله رحمن شدنیه
پنجشنبه 18 آبان 1391
 ...: سلام پیشنهاد خوبیه البته یه دست صدا نداره اگه کل کشور با هم عملی بشه خیلی عالیه.یا حق
چهارشنبه 17 آبان 1391
 ali: pas moharam chi mishe?ma rah asli ra gom kardim>khooooooooooosh

یکشنبه 14 آبان 1391
 مهدی:  موافق نیستم، مردم خودشون اینو می دونن، ولی متاسفانه تو مملکت ما با ظاهر دین انقد دست به هر جنایتی زده شده که کسی دیگه به ظاهر دینی افراد توجهی نمی کنه با این سخرانی ها و صحبتا کاریش نمیشه کرد. ایشالله زمانی برسه که مسئولین و افراد جامعه احترام به عقاید و تفکرات سایرین و یاد بگیرن.
چهارشنبه 10 آبان 1391
 عضو واحد تدارکات: بسیار عالی، من به سهم خودم قول میدم که این طرح حداقل توی هیئت محل سکونتمون اجرا بشود و در جلسات مسئولین هیئات مذهبی شهر نهایت تلاش خود را میکنم که دیگر هیئات هم همکاری کنند.
سه‌شنبه 9 آبان 1391
 m43:  سلام . فکر میکنم پیشنهاد جالبیه فقط برای اجرائی شدنش فقط به سایت اکتفا نشه به جاهائی که موثر هستند گفته بشه مثه سازمان تبلیغات - حوزه -ودفاتر امام جمعه ای کاش زودتر گفته میشد ولی برا استارت خوبه "برای رفتن راه دراز اولین قدم را باید برداشت " موفق باشید
دوشنبه 8 آبان 1391
 panther: سلام
محرم تنها زمانی هست که سخنرانی میگوشم
اگه اینجوری باشه عالی هست
یکشنبه 7 آبان 1391
 haj.amin: بازنشر داده شد
جمعه 5 آبان 1391
 سعید: خیلی هم خوب موفق باشید
پنجشنبه 4 آبان 1391
 بچه صوت: سلام. فکر نکنم بشه.
چهارشنبه 3 آبان 1391
 مشکات نیاز: ایده بیست
چهارشنبه 3 آبان 1391
 همسنگر : سلام علیکم خدابه شما قوت بیشتر جهت تبلیغ عنایت کند با توجه به فرمایش حضرتعالی که بین سخنرانان مشعر هم نقل شده تقاضا مندم در خصوص جمع آوری مطالب و تهیه منابع مورد نیاز در منبر محرم راهنمایی بفرمایید.
چهارشنبه 3 آبان 1391
 ali: لبیک یاخامنه ای
سه‌شنبه 2 آبان 1391
 محمد: نام نویسنده کتاب روابط اجتماعی در اسلام رو بگید و کجا میشه تهیه کرد؟
یکشنبه 30 مهر 1391

  پاسخ :  جمعی از نویسندگان گردآوری کردند. انتشارات آستان قدس رضوی
 مسئول بسیج دانشجویی یکی از دانشگاههای کشور: سلام . به صورت بسیار اتفاقی به مطلب شما برخورد کردم . دقیقا این صحبت شما بحثیه که ما مدتها داریم رو ی اون فکر مکینیم که چرا دینمداری عده ای از مردم نمود بیرونی نداره که میشه مثالهای زیادی برای اون آورد . توصیه میکنم صحبتهای آقای رحیم پور ازغدی در این باره را مطالعه کنید و بعد مجددا به طرح خودتون شاخ و برگ بدید.
والعاقبه للمتقین
یکشنبه 30 مهر 1391
 سارا: چقدر این پیشنهاد عالیه.ایشالله عملی بشه
چهارشنبه 26 مهر 1391
 انتظار منتظر: اجرکم عندالله
لبیک یا خامنه ای لبیک یاحسین است...
چهارشنبه 26 مهر 1391
 آذرخش مهاجر: سلام.عطرح بسیارخوبیه.ممون ازآقاسید بخاطر طرحشون.راستی صوت مراسم یادواره شهدا که رضابذری بود چی شد؟توسایت نذاشتین؟منتظرم
چهارشنبه 26 مهر 1391
 حمید: اصلا هم پیشنهاد خاصی نبود
نمیدونم چرا هر حرفی سید میزنه الکی بزرگش میکنید
چهارشنبه 26 مهر 1391
 گل یاس: سلام خیلی جالبه یعنی می شه؟
سه‌شنبه 25 مهر 1391
 رهرو: کتاب مفاتیح الحیات نیز هم
سه‌شنبه 25 مهر 1391
 محمد: بسیار بسیار بد است این که در کل سایت رهپویان یک سیستم جستجو پیدا نمی شود که آدم نخواهد این قدر توی این سایت وقت بگذارد و یک چیزی پیدا کند
سه‌شنبه 25 مهر 1391
 کفش: سلام
هر چند در این عالم چیزی به حساب نمی آیم ، اما بر خود لازم می دانم از جناب حجت الاسلام انجوی نژاد بخاطر این پیشنهاد تقدیر و تشکر کنم، حتی اگر عملی هم نشود
سه‌شنبه 25 مهر 1391
 بارون2: سلام جشم من اين بيشنهاد شمارو به مسئول هيئتمون ميكم به اميد اينكه همه ولايي وجهادي بشيم. بيشتر بازش كنيد يكمي نكارش تو متن نامفهومه
سه‌شنبه 25 مهر 1391
 آبشار: سلام
چقدر این پیشنهاد عالی بود. ان شاء الله که این اتفاق بیفته

دوشنبه 24 مهر 1391
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات