برنامه آينده
شنبه های پاک
جشن ولادت پیامبراکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)


سخنران :
حجت الاسلام انجوی نژاد
موضوع سخنرانی :
بیداری اجتماعی - قسمت سوم
مداح :
کربلایی عباس زحمتکشان و کربلایی حسن پورحسن و حجت الاسلام احمدی

زمان : شنبه، 25 آبان ماه
مکان : بلوار پاسداران، خیابان شهید آقایی، حسینیه سید الشهداء
رهپويان
یکشنبه 21 فروردین 1390 نسخه چاپی
سخنان حجت‌الاسلام ‌انجوی نژاد پيرامون کنگره سرداران

حجت الاسلام انجوی‌نژاد در اولین جلسه هفتگی سال جدید کانون فرهنگی رهپویان وصال به دفاع از عملکرد کنگره سرداران شهید استان فارس پرداخت.
+ صوت سخنرانی


* سالهاست ما هم ایرانی هستیم و هم مسلمانیم!
مدیر کانون رهپویان وصال در پایان جلسه هفتگی بیستم فروردین ماه این کانون با انتقاد از فضای بوجود آمده در استان فارس گفت: «سال هاست ما هم ایرانی هستیم و هم مسلمانیم. سال هاست کسی نیامده بگوید که تو ایرانی مسلمان هستی یا مسلمان ایرانی. اما این بساط جدید امسال ماست. این منظره‌ای که از تخت جمشید تا شیراز در نوروز امسال وجود داشت که همه را متعجب کرده بود، یک عده‌ای می‌خواهند ادبیات هخامنشی را زنده کنند. با هزینه‌های سنگین بنرهایی را چاپ کرده‌اند که ادبیات هخامنشی را زنده کنند و عده‌ای هم هزینه کرده‌اند و بنر‌ها را پاره کرده‌اند. ماحصل این دعوا ظاهری بود که خجالت می‌کشیم بگوییم استان فارسی هستیم! چه اصراری هست به طرح این مباحث؟ ما همیشه ایران را دوست داشتیم و الان هم داریم و اسلام را دوست داشتیم و الان هم داریم. هیچ‌گاه هم بین ایرانیت و اسلامیت دعوایی نداشتیم.»

* چرا به ارزش‌ها که می‌رسیم یکدفعه یاد محرومین می‌افتیم؟!!
وی در ادامه به دفاع از عملکرد کنگره سرداران شهید استان فارس و پاسخ به شبهات مطرح شده پرداخت. انجوی‌نژاد در پاسخ عده‌ای که می‌گویند چرا کنگره ۴ میلیارد پول خرج می‌کند و آیا بهتر نیست که این پول در جاهای بهتری مثل کمک به فقرا هزینه شود گفت: «من برای برادرانی که دلسوز هستند عرض می‌کنم. اولا که خرج‌های مملکت در پروژه‌های کلان خیلی بزرگ است. ثانیا اینهمه خرج در کشور می‌شود شما یاد محرومان نمی‌افتید؟ کروش را آوردند گفتند ۸ میلیارد می‌خواهیم به او بدهیم. بعد هم با افتخار کنارش ایستادند و عکس گرفتند. یا یک باشگاه فوتبال افتخار می‌کند که برای یک فصل ۷ میلیارد فقط خرج کرده است. شما در اینجا‌ها صدایت در نمی‌آید که ما راضی نیستیم پول بیت المال اینطور خرج بشود. یک دفعه به شهدا که می‌رسد یادت به محرومین می‌افتد؟ چرا وقتی به دین می‌رسیم یاد این می‌افتیم که نباید خرج کنیم؟ و وقتی که به فوتبال می‌رسیم قهرمان می‌شویم اگر به یک نفر ۸ میلیارد بدهیم. نمی‌گویم چرا دادند. می‌گویم چرا آنجا قهرمان هستیم ولی اینجا نیستیم. چرا به ارزش‌ها که می‌رسیم یکدفعه یاد محرومین می‌افتیم؟ این‌ها را بر این فرض می‌گویم که این سه چهار میلیاردی که در روزنامه‌ها گفته شده برای کنگره شهدا خرج شده است بیهوده خرج شده باشد.»

* این پول که رفت. بگو بقیه‌اش از کجا آمده؟!
خطیب نمونه کشور در ادامه به توضیح در مورد چگونگی هزینه‌های برنامه‌های فرهنگی پرداخت و گفت: «پروژه وقتی کلان می‌شود سرشکن می‌شود. آماری که می‌گویم موثق است. در سال ۸۹، ۱۴۰۰ یادواره شهدا برگزار شده است. با همین ۴ میلیارد. میانگین این جلسات ۲۰۰۰ نفر بوده است که در بعضی هم خودم شرکت داشتم. قریب به ۲ میلیون نفر یا بیشتر شرکت کرده‌اند. اگر فقط در همین بخش هزینه‌ها را سرشکن کنید می‌بینید که اصلا خرجی نشده است! غیر از این چندین و چند برنامه دیگر تدارک دیده شده است. ۶۰ هزار نفر با همین پول اردوی جنوب رفته‌اند. فقط پول اتوبوس را شما حساب کنید. بعد می‌گویند آقا این پول کجا رفته است؟ این پول که رفت. بگو بقیه‌اش از کجا آمده؟ این پول فقط یک درصدی از کار است. بخشی از کار را خود مردم داردند می‌دهند. کمی انصاف داشته باشید.»

* مسئولینی که تا به حال کمک نکرده‌اند این بی‌توفیقی را برای خودشان ننویسند
انجوی‌نژاد در پایان افزود: «دقت کنید شما در پازل دشمن قرار نگیرید. ما برای زنده نگهداشتن یاد امام حسین (ع) باید هزینه کنیم. اینهمه مردم می‌روند کربلا چرا به آن‌ها ایراد نمی‌گیرید؟ می‌گویند آن فریضه است و زنده نگهداشتن یاد اباعبدالله (ع) هست. خب این هم‌‌ همان است. لذا برادران و خواهران اولا انصاف داشته باشید. دوما کمک کنید. من تشکر می‌کنم از کسانی که دارند زحمت می‌کشند. همچنین از مسئولینی که تا به حال کمک کرده‌اند تشکر می‌کنم. مسئولینی که تا به حال کمک نکرده‌اند این بی‌توفیقی را برای خودشان ننویسند. این یک کار استانی است.»

کانال تلگرام رهپویان
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات