برنامه آينده
اطلاعیه جلسات رهپویان وصال در مشهد مقدس

سخنران :
حجت الاسلام انجوی نژاد

سه شنبه 1 مردادماه - ساعت 7 صبح : بهشت رضا

چهارشنبه 2 مردادماه - ساعت 17 : حسینیه الزهرا

پنج شنبه 3 مردادماه - ساعت 17 : حسینیه الزهرا

پنج شنبه 3 مردادماه - ساعت 23:30 : حرم مطهر

رهپويان
چهارشنبه 28 خرداد 1393 نسخه چاپی
متن سخنرانی پیرامون وقایع رخ داده در عراق
عزیز من دوباره می‌گویم، صد باره می‌گویم آخرالزمان است، این اجازه را نداری که سرت را پایین بیندازی و زندگی خودت را بکنی!!

یا لطیف
سخنرانی حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد
پیرامون وقایع رخ داده در عراق
1393/3/17

یادم است زمانی می‌گفتیم به ملت سوریه کمک کنید، در همین جلسه کانون خودمان نامه می‌نوشتند که فقرای ایران را رها کرده اید و به سوریه چسبیده اید! توضیح دادیم که بحث کمک به سوریه فقط بحث فقر نیست، بحث پازل جهان اسلام است و نقشی که خاکریز اول تحت عنوان سوریه دارد که اگر بشکند به سمت خاکریز دوم می‌آیند و این خاکریز اگر بشکند خاکریز سوم هم شکسته خواهد شد، کما اینکه اگر در جنگ هشت ساله می‌شکست در حال حاضر ما باید در شیراز تحت نظارت صدام و آمریکا می‌بودیم.

این بحث خیلی دست دوم است که بخواهیم توضیح بدهیم و گذشت. همان زمان به کسانی که می‌گفتند به سوریه کمک نمی‌کنیم، گفتم یک صندوق هم برای فقرای ایران گذاشته ایم و کمک خود را در آن بریزید.

مقداری دقت کنید این اتفاقی که در سامرا افتاد، چون گفتمانمان شیعی و مذهبی و حزب اللهی است، ما نسبت به امامان(ع) حساس هستیم، نسبت به حضرت زینب(س) هم حساس بودیم و گفتیم از نظر مذهبی در سوریه آن اتفاقات دارد می‌افتد بعد از سوریه به عراق کشیده و اگر در سوریه چشمان خودمان را بسته بودیم الان عراق را از دست داده بودیم و داشتیم در مرز خوزستان دفاع می‌کردیم و وقتی از مرز خوزستان دفاع می‌کردیم همزمان باید یکی، یکی شهرهایمان را می‌دادیم.

اصلاً مثل اینکه بعضی‌ها حواسشان نیست! عزیز من دوباره می‌گویم، صد باره می‌گویم آخرالزمان است، این اجازه را نداری که سرت را پایین بیندازی و زندگی خودت را بکنی! جرأت هم نمی‌کنیم در کانون حرف بزنیم، حالا جلسه‌های دیگر که حرف می‌زنیم. برای اینکه مثلاً می‌خواهیم برای مدارس ثبت نام کنیم در شهر شایعه کرده اند که بچه‌هایتان را مدارس رهپویان نفرستید، همه را به سوریه می‌فرستند! ما قرار نیست که این ها را به سوریه بفرستیم! این ها را چه کسی می‌گوید؟! بچه ا‌ت مال خودت، تا آخر عمر بزرگش کن، ان شاء الله شما صد و پانزده ساله و بچه ات هم صد سالش بشود.

بنده برای آخرت و برای خاکریز جهان اسلام اینقدر داد نمی‌زدم، داریم برای دنیا داد می‌زنیم، خوب است؟؟ برای اینکه بچه ا‌ت صد سالش بشود باید به نسبت وقایع آخرالزمان حساس باشی. ما نمی‌خواهیم بچه‌تان را به سوریه بفرستیم اگر بخواهیم برویم هم، تنهایی می رویم ولی ببینید سامرا کنار گوشمان است! شما فکر می‌کنید اگر سامرا را گرفته بودند می‌توانستیم آن را پس بگیریم؟!

می‌دانید نقشه چه بود؟ نقشه سنگر گرفتن در حرم امام هادی(ع) و خانه امام زمان(عج) بود! می‌توانستیم آنجا برویم، خراب کنیم و آن را پس بگیریم؟! فکر می‌کنید اگر خدایی نکرده بر فرض مثال شهری را از ما بگیرند مگر می‌توانیم پس بگیریم؟ وقتی این ها به یک شهر ورود پیدا می‌کنند، نیروهای انسانی سپر هستند و به این سادگی نمی شود با هیچ سلاحی آن شهر را پس گرفت.

مثلا فکر می‌کنید بحث الانبار یا استان الرقّه چیست؟ این است که آن ها خیلی قوی هستند؟ نه بحث سر این است که وسط آدم‌ها هستند! ورود جنگ‌جو به شهر یعنی فاجعه!

امنیتی که امروز شما در ایران دارید مربوط به شهدای ایرانی و غیر ایرانی و افغانی که دارند در سوریه شهید می‌شوند و صد ارتشی لشکر عراق که در سامرا شهید شدند، است. در حال حاضر عراق، سوریه و حتی افغانستان و پاکستان، سپر بلای ایران هستند. این ها دژ اطراف ایران هستند و انفجارها دارد در اینجا اتفاق می افتد، از این ها بگذرند نوبت به ما می‌رسد. لذا نسبت به این قضایا مقداری دقت کنید.

خدا را شکر می‌کنیم، الحمدالله رب العالمین خیلی خوب بود، مخصوصاً حوزه علمیه نجف و کربلا، این ها با عبا و عمامه سمت سامرا آمدند، آرپیجی زدند. خداوند سایه حضرت آیت الله سیستانی را بر عراق مستدام بدارد که واقعاً ایشان نقش خیلی سنگینی دارند لذا الان دقت بفرمایید هر جای جهان اسلام اتفاقی می افتد هدف اصلی ایران است لذا وقتی که مثل دیروز کارشناس عالی کاخ سفید می‌گوید بحث انرژی هسته‌ای برای ما بهانه است، ما دنبال تغییر نظام هستیم، که همه هم می‌دانیم، این اتفاق نمی‌افتد برای چه؟ برای اینکه پیغمبر(ص) فرمودند جنگ را به خارج از مرزهای اسلام بکشید، ما در خاکریزهای جلوتر بجنگیم.

بی بی سی گفت: ما ناشاد‌ترین ملت جهان هستیم!! رتبه دوم یعنی اتیوپی و اوگاندا و زامبیا و زیمباوه و... از ما شادترند! حرف‌هایی می‌زنند یضحک به الثکلی، مادر مرده خنده اش می‌گیرد! دلیل این همه شادابی و امنیت که هزار کیلو متر جاده از شیراز تا تهران شما با ماشین شب، نصف شب تنها می‌روی، چیست؟ این حالت در عراق و پاکستان و افغانستان یک رویایی است که تا سیصد سال دیگر به آن نمی‌رسند و حتی در آمریکا!

این چه ملت ناشادی است که سال به سال مصرف بنزین و تعداد مسافرانش را بالاتر می‌آورد، صبح تا شب هتل آپارتمان می‌سازند؟! نمی‌دانم چه ملت ناشادی است؟! باید چه کار کنیم که شاد بشویم؟ ولی این را دقت کنید دلیل شادابی و این همه امنیت ملت ما این است که خاکریزهایمان را وسط خواهر و برادرهای مسلمان دیگرمان زده ایم. اول عرایضم گفتم که گفتمانمان انقلابی است، اگر قرار است کسی بگوید اگر شاه بود این ها را نداشتیم، یک گفتمان دیگر است که برای آن هم حرف داریم. فعلاً گفتمان درون نظامی این است که خاکریز‌مان را جای دیگری زده ایم و یک عده‌ای از مردم ما نسبت به آن خاکریزه احساس خیلی مهمی دارند کما اینکه همین آدم‌ها یک زمانی از آن طرف کشور از خراسان و سیستان و بلوچستان و کرمان و گیلان و مازندران بهترین خط شکن‌ها را در این طرف کشور دادند اما نگفتند تا عراق به خراسان و گیلان و مازندران و... برسد، به ما چه! از شیراز نگفتند که خوزستانی‌ها به ما چه، همین دشت ارژن کمین می‌گذاریم و نمی‌گذاریم جلو بیایند! گفتند خاکریز ما آن جاست، ما به برادرها و خواهرهای خوزستان و ایلام و کرمانشاه مدیون هستیم که خاکریز ما شیرازی‌ها و کرمانی‌ها و مشهدی‌ها و تهرانی‌ها شده اند. الان داستان همین است خاکریز به عقب رفته، خاکریز به عراق و پاکستان و سوریه رفته است و ما نسبت به این ها مدیون هستیم، آرامشمان را مدیون این ها هستیم.


کانال تلگرام رهپویان
 سارا: خدا لعنت کنه آمریکارو
سه‌شنبه 3 تیر 1393
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات