برنامه آينده
اطلاعیه جلسات رهپویان وصال در مشهد مقدس

سخنران :
حجت الاسلام انجوی نژاد

سه شنبه 1 مردادماه - ساعت 7 صبح : بهشت رضا

چهارشنبه 2 مردادماه - ساعت 17 : حسینیه الزهرا

پنج شنبه 3 مردادماه - ساعت 17 : حسینیه الزهرا

پنج شنبه 3 مردادماه - ساعت 23:30 : حرم مطهر

رهپويان
یکشنبه 16 فروردین 1394 نسخه چاپی
موضع حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد پیرامون تفاهم نامه لوزان
چرا به ملت نمی گوییم برای اینکه راحت زندگی کنیم راه حل تعامل با جهان است نه با آمریکا؟!! چرا ملت را فریب می دهیم که گمان کند رفاهش در تعامل با آمریکا و اسرائیل است؟!

یا لطیف
سخنرانی حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد
پیرامون تفاهم نامه لوزان
1393/1/15


اول: یکی از بحث هایی که هفته آینده خواهیم کرد این است که صفر و صدی بودن، هر دو اشتباه است. الان هم در این اتفاقی که رخ داده و نمی دانیم توافق یا تفاهم است، نباید نگاه صفر و صدی داشت. عده ای مشغول جشن و پایکوبی و اسطوره سازی هستند، عده ای هم تیتر زده اند که بازی برد، برد تمام شد! انرژی هسته ای مال آن ها و تحریم مال ما شد! این خیلی صفر و صدی است.

نباید نگاه صفر و صدی داشت یعنی چه؟ یعنی حتما و حتما باید کارشناسی بشود و کارشناس ها نظر بدهند. امثال بنده کارشناس نیستیم باید نظرات کارشناسان را بشنویم، بعد نتیجه بگیریم که خوب یا بد است. فعلا در حال خواندن هستیم، نظر خود مقام معظم رهبری(مد ظله) هم خیلی مهم است و ادعا این است که قدم به قدم با نظر ایشان جلو رفته اند. امروز هم آقای عراقچی فرموده که هر کاری کرده ایم، قدم به قدم با مقام معظم رهبری(مد ظله) چک کرده ایم.

دوم: حقیقت ماجرا این است که فعلا برای شادی حتما زود بود! برای فریاد اعتراض هم زود است.

»» اما نکاتی که در حاشیه عرض می کنم:

1- بالاخره تکلیف اینکه قدرتی در خودمان باشد و نگاهی به دست اعانت جهان نداشته باشیم، چه شد؟! یعنی اینکه جزء سیاست های ملت و دولت ما این است که بدون منّت زندگی شاداب و مرفهی داشته باشیم، چه شد؟ اینکه هر روز کسی بیاید بازرسی کند که چه کار می کنی، چه کار نمی کنی؟ بگوییم به شما چه؟! به خودمان ربط دارد. نه از تو خیر می خواهیم، نه شر.

اینکه با این وسعت مملکت، با این استعدادها و منابع روی پای خودمان بایستیم سیاست استراتژیک و دکترین نظام ما کجاست؟! که بالاخره به جایی برسیم که برای زندگی کردن نیازی نداشته باشیم کسی را قانع کنیم! چرا من باید تو را قانع کنم؟! به جهان بگوییم تو بیا ما را قانع کن.

2- چیزی که پخش مستقیم دیدم و خیلی اذیت شدم، بحث سخنرانی اوباما بود. از یک نگاه بالا و برتر، با ادبیات بسیار استعمارگرانه! نمی دانم چگونه می شود انسان این همه تحقیر را احساس کند و بعد شاد شود!
نود درصد تحریم هایی که آمریکا برای ما در نظر گرفته، ده درصدش به انرژی هسته ای بر می گردد، نود درصدش به حقوق بشر، نقض حقوق بشر و کمک به تروریسم است!!

»» نکته اول: وقتی توافقی صورت می گیرد، دو طرفه است. زحمتی کشیده شده و خیلی هم خوب بوده، به آن متنی که قرائت شد کاری ندارم، اما چرا ریاست محترم جمهور به این اراجیف جواب نمی دهند؟! چرا توپ در زمین ماست؟ چرا نمی گویند خجالت نمی کشی ما را حامی ترورسیم می دانی درحالیکه با سیاست هایت در جهان داری روزی پانصد کودک می کشی؟!! اصلا چرا این صحبت ها را به عهده رهبری(حفظه الله) می اندازید که بگویند: صحبت کردن شما از حقوق بشر مضحکه عالم است!! این صحبت ها را رئیس جهمور بگوید.

چرا در سخنرانی هایشان در توافق هسته ای انقدر حاشیه می روند اما وزارت خارجه ما وارد این حاشیه ها نمی شود؟! چرا محکم جواب نمی دهند و بگویند چرا باید تو قانع شوی؟! ما مجبوریم که مذاکره کنیم اما به این معنا نیست که تو را قانع کنیم که ما حقیم و تو قانع شوی!!

به چه حقی می گویی ما باید اسرائیل را راضی کنیم؟!! اسرائیل کودک کشِ از سگ بدتر!! به چه حقی در عالم دهنت را باز می کنی و این حرف را می زنی؟! و ما چرا جواب نمی دهیم؟! دیشب با همه ی این تحقیرها، جای شادی بود؟! اصلا تو چه کاره ی جامعه جهانی هستی؟!! عزت ملی، غیرت ملی و استکبار ستیزی در سخنرانی های ما کجا رفت؟! چرا این روزها و شب ها برای یمن فریاد نمی زنیم؟!

چرا باید نتانیاهو دهان کثیفش را باز کند و بگوید در توافق باید لحاظ شود که: ایران ماهیت اسرائیل را به رسمیت بشناسد و ما جوابش را نمی دهیم. ما می ترسیم که بگوییم که تو را رسمی نمی دانیم و آدم حساب نمی کنیم؟!

مردم جهان دارند نگاه می کنند، ادبیات غیرت مندانه ماست که الحوثی را در یمن و لبنان محکم و استوار می کند. چرا دولتمردان ما توپ را در زمین خودمان گرفته اند و دائم دارند دفاع می کنند؟! ما داریم نان عزت طلبیمان را در این سی سال می خوریم. نان فریاد و غریت مداریمان را داریم می خوریم. متن توافق نامه هرچه می خواهد باشد، یک متنی وزارت خارجه آمریکا در سایتش زده و وزارت خارجه ما نزده، یکی از این دو راست است دیگر اما حواشی کجا رفته؟!

چرا به ملت نمی گوییم ما نباید این ها را قانع می کردیم، مجبور شدیم پای میز مذاکره برویم؟! چرا به ملت نمی گوییم برای اینکه راحت زندگی کنیم راه حل تعامل با جهان است نه با آمریکا؟!! چرا ملت را فریب می دهیم که گمان کند رفاهش در تعامل با آمریکا و اسرائیل است؟! رسما وزارت خارجه آمریکا می گوید: 5 + 1 چیست؟! همه اش آمریکاست، این ها همه بغل دست ما نشسته اند، ما باید راضی بشویم!

چرا کنگره آمریکا اطلاعیه می دهد هرچه توافق کرده اید باشد، ما باید تصویب کنیم؟! چرا جواب این ها را نمی دهید؟! این آقای مودبی که دهان کثیفش را باز کرد و گفت: البته ایران باید در رابطه با حمایت از تروریسم حرف بزند، چرا جواب نمی دهیم؟! کدام حمایت ما از تروریسم؟! تروریسم مال شما و متولد شماست. همین الان شبی دویست کودک در جهان دارید می کشید، چرا جواب این را نمی دهید؟!

این بحث ربطی به توافق نامه دارد؟! زحمت های جناب دکتر ظریف و تیمشان را داریم نقض می کنیم؟! زحمت هایتان مأجور باشد اما توپ در زمین ماست. انقلاب اسلامی، ارزش های انقلاب اسلامی و وصیت نامه امام(ره) چه شد؟! اگر بخواهیم برنده شویم باید اینگونه برنده شویم. اگر فکر می کنید لغو تحریم ها ملت ما را خوشحال می کند باید اینگونه بازی را ببریم. چرا حاشیه نمی زنید؟ چرا از فرصت های جهانی استفاده نمی کنید؟

اینکه شما در جمع پاسداران انقلاب اسلامی سخنرانی آتشی کنی برای ما فایده ای ندارد، باید آنجا فریاد می زدید. بین خانواده شهدا که فایده ای ندارد، شنیده نمی شود! رئیس جمهور آمریکا درست سی ثانیه بعد از قبول توافق نامه سخنرانی می کند، شما باید همان موقع جوابش را بدهی. نه در راهپیمایی 22 بهمن گفته شود، چه فایده ای دارد؟! چه کسی می شنود؟ مگر می ترسیم؟!

»» نکته دوم: کاری کنیم که دیگر نیازی نداشته باشیم مذاکره کنیم و صهیونیسم جهانی را برای رفاه ملتمان قانع کنیم. زمین، منابع، استعدادهای زیادی داریم و از فرهنگ بالایی برخورداریم. ملت ما توجیه پذیر هستند و قانع می شوند. برای ملت توضیح دهید، نترسید. با بهتر خوردن و بهتر تفریح کردن ملت را راه نیندازیم. ما هم دوست داریم اما دائم صحبت از سفره کردن در ادبیات یک رئیس جمهور در جمهوری اسلامی مناسب نیست. همه اش صحبت از سفره است؛ الحمدلله سفره ها رنگین تر شده، سانترفیوژها می چرخد و... انقلاب نکرده ایم که سفره ی مردم رنگین بشود!

شاید بگویند بیخود انقلاب کرده ایم، بنده هم موافقم همین را اعلام کنند، ما دیگر تذکر هم نمی دهیم. از این طرف راه امام را عنوان می کنند از طرفی هم مدام سفره سفره می کنند! انقدر برای این سفره ما را در مقابل غرب ذلیل جلوه ندهید!

اینکه توافق چه بوده را باید بخوانیم. وزارت خارجه آمریکا در سایتش زده اما وزارت خارجه ما نزده که باید بزند. اگر آن درست است که واویلا، ولی این توافقی که باید در سایت رسمی وزارت خارجه خورده شود، کجاست؟! بزنید ببینیم کدام درست چون خیلی اختلاف متنی دارد! یقیناً آمریکایی ها پیاز داغش را زیاد کرده اند ولی متنش باید زده شود.

باز هم عرض می کنم، ان شاء الله جناب دکتر روحانی را خداوند حفظ کند اما حیثیتتان را به این مذاکرات گره نزنید. برای تولید داخلی و چیزهای دیگر وقت بگذارید. ملت قانعی داریم که می توانید برایشان توضیح دهید. ملت غیور داریم می توانیم برایشان جا بیندازیم. ملت ما حاضرند کمتر بخورند.

کسانی که دیشب داشتند بابت رنگین تر شدن سفره شادی می کردند، همه در شمال شهرهای ما بودند. این ها که سفره هایشان رنگین هست بابت این رنگین شدن شادی نمی کنند! جنوب شهر که خبری نبود! چرا جنوب شهری های ما خوشحال نیستند؟ برای اینکه دغدغه ی سفره در کار نیست. عکس ها موجود است، ظاهر کسانی که دارند خوشحالی می کنند مشخص است، برای چه دارند خوشحالی می کنند نمی دانم! چون سفره این ها که رنگین بود!

زمانی خوشحال باشید که ببینید جنوب شهری ما واقعا سفره اش رنگین شده باشد. صد روزی که وعده بود گذشت، پایان سال 94 خوب است؟ مذاکره تمام می شود و تحریم ها برداشته می شود، ان شاء الله ما خوشحالیم که پایان سال 94 مردم بهبود زندگیشان را احساس کنند. اگر این اتفاق افتاد راجع به تولید داخلی و متکی بودن به خودمان صحبت کنیم، این را هم امتحان کنیم.

راجع به این فکر کنیم که ان شاءالله ما نیاز نداشته باشیم برای بهبود زندگیمان آمریکا و اسرائیل را قانع کنیم! ما می توانیم ملت را قانع کنیم که با تولیدات خودمان بسازد. ملت و مملکت و اراضی بزرگی داریم، جوان های مستعدی داریم و بتوانیم این کار را انجام بدهیم.
ان شاء الله که توافق خوبی بوده باشد، اما بهبود اقتصادی ایجاد بشود یا تحریم ها به این توافق وابسته است یا نه، شخصا روی این قضیه مقداری مشکوکم. ان شاء الله که ملت طعم رفاه را بچشند و دفعه بعدی که خواستیم جشن ملی بگیریم، ببینیم در محله های پایین شهر جشنی برپا شده وگرنه شمال شهری ها که اگر دیشب در خیابان رقصیده اند، شب قبلش در خانه شان رقصیده بودند. مردم فقیر ما جشن شکوفایی اقتصادی بگیرند، ما هم راضی هستیم، دستتان را هم می بوسیم. تولیدات داخلی و تکیه به داخل فراموش نشود.
کانال تلگرام رهپویان
 جامانده: خب همین که متن ها متفاوته و یا وزارت خارجه کشور ما متن نمیزنه، اگرم بزنه صددرصد با متن سایت امریکا متفاوته همین جای اعتراض نداره؟؟؟؟؟؟
میشه با این تغایر امریکا ب متن مورد نظر ما مقید باشه؟ امکان نداره
یکشنبه 16 فروردین 1394
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات