برنامه آينده
اطلاعیه جلسات رهپویان وصال در مشهد مقدس

سخنران :
حجت الاسلام انجوی نژاد

سه شنبه 1 مردادماه - ساعت 7 صبح : بهشت رضا

چهارشنبه 2 مردادماه - ساعت 17 : حسینیه الزهرا

پنج شنبه 3 مردادماه - ساعت 17 : حسینیه الزهرا

پنج شنبه 3 مردادماه - ساعت 23:30 : حرم مطهر

رهپويان
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 نسخه چاپی
خبرگزاری شبستان: جلسات هفتگی کانون رهپویان وصال دوباره احیا می شود!؟

باسمه تعالی

خبرگزاری شبستان: پرونده جنجالی کانون رهپویان وصال شیراز که به تعطیلی جلسات هفتگی این کانون که اتفاقا سابقه ۱۷ ساله نیز دارد به نقطه جالب توجهی رسیده است به نحوی که نور امید برای برقراری جلسات هفتگی در دل اعضا و جوانان هیئت سوسو می کند.خبرگزاری شبستان - شیراز:

در خبر گذشته این خبرگزاری که با شناسه خبری ۴۵۷۸۴۳ منتشر شد، وقایع و چرایی تعطیلی جلسات هفتگی کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز که اتفاقا سابقه 17 ساله نیز دارد، عنوان شده است، چند روز پیش برخی سایت های غیر رسمی از راه اندازی دوباره این جلسات خبر داده بودند که هیچ گاه سایت این کانون و یا روابط عمومی آن، این خبر را تایید و حتی تکذیب نکرد.


در این خصوص احد پاریابی، مسئول روابط عمومی کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز با اشاره به اینکه پیرو مذاکراتی که با اوقاف کشور داشتیم دوستان محبت کردند و از تهران تشریف آوردند، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز گفت: این جلسه با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کل کشور، مدیر کل تحقیق سازمان اوقاف و امور خیریه کل کشور، مدیر کل امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه کل کشور، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، معاونان فرهنگی و اجتماعی، معاون حقوقی و ثبتی، روسای ادارات تحقیق، حراست اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس و همچنین رئیس اوقاف و امور خیریه ناحیه سه شیراز برگزار شد.


وی با اشاره به اینکه قریب به 2 ساعت تمام مستندات موجود را ارائه کردیم، افزود: خانواده مرحوم جلایر نیز مستندات خود را ارائه کردند که تا نماز ظهر و عصر طول کشید و پس از آن نیز آقایان وارد شور شدند که تا حدود ساعت 16 به طول انجامید و پس از آن نیز صورتجلسه ای صادر شد که هشت مصوبه داشته است که امیدواریم این مصوبات جامع عمل به خود بپوشاند.


با همه این گفته ها بازهم باید به این نقطه پافشاری کرد که کانون می خواهد قانون و وقف نامه اولیه مرحوم جلایر را اجرایی کند، چیزی که به گفته خود آنان در اداره تحقیق اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس نیز به ثبت رسیده است، آنان می خواهند، هیئت امنای کانون معرفی و منصوب شود، البته خودشان نیز اعضای پیشنهادی هیئت امنا را اعلام کرده اند که اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس در این خصوص واکنشی نشان نداد.


پاریابی اظهار داشت: آنچه که در این مرحله اهمیت فراوانی دارد ترکیب اعضای هیئت امناست که کانون اصرار دارد اعضای هیئت امنا به شکلی باشد که معرفی می کنیم و این درخواست ماست.


وی، اعضای هیئت امنای پیشنهادی را با حضور حجت الاسلام انجوی امیری، امام جماعت مسجد خیرات به عنوان مرضی الطرفین، حجت الاسلام انجوی نژاد به عنوان مسئول و امام جماعت کانون فرهنگی، مهندس محمدیان، عضو شورای شهر و فرمانده پایگاه، امین جلایر به عنوان فرزند مرحوم جلایر و احد پاریابی به عنوان معاون هماهنگ کننده و مدیر روابط عمومی کانون، عنوان کرد، ما خواستار این هیئت امنا هستیم البته اوقاف فارس یک مقدار اشکال و ایراد گرفته است که ما قبول نکردیم و مصر به حرف خود هستیم.


پاریابی با یادآوری این مطلب که هر آنچه که ما به نتیجه رسیدیم را بر اساس مصوبه به دوستان اعلام می کنیم و این نتیجه 2 ساعت چانه زنی ماست، افزود: وقف نامه در اوقاف به انحراف رفته است و اینکه تعلل در انتصاب هیئت امنا، 2 اشتباهی بود که از سوی اوقاف انجام شد که این به عمد باشد یا به سهو، تفاوتی ندارد چون در خصوص وقف نامه همه چیز مشخص و روشن است.


کار تنها به همین جا ختم نمی شود و کانون آرزوی خرید زمین باقی مانده از فرزند واقف را در سر می پروراند امری که دور از اذهان نیست و این کانون برای ساخت یادمان شهدای کانون باید زمین را خریداری کند چرا که واقعه انفجار سال 87 در سوله موقت کانون که در زمین ورثه مرحوم جلایر بوده است روی داده نه در بخشی که به نام حسینیه سیدالشهدا (علیه السلام) معروف است.


وی با تاکید بر اینکه جا دارد از زحمات خیراندیش بزرگ مرحوم جواد جلایر یاد کنم و از خانواده مرحوم جلایر تقدیر شود، گفت: خانواده جلایر به خاطر مشاوره های اشتباهی که به آنان داده می شد دچار سوتفاهم و اشتباه شده بودند و از آنها می خواهیم تا زمان اتمام ساخت حسینیه جدید اجازه دهند تا ما در مکان فعلی باقی بمانیم.


معاون هماهنگ کننده کانون رهپویان وصال شیراز خاطر نشان کرد: ما اعلام آمادگی می کنیم محل زمین آنها را خریداری کنیم چرا که محل معراج الشهدای ماست و از آنان درخواست داریم این زمین را به ما بفروشند تا به حسینه الحاق کنیم و به معراج الشهدا را بسازیم تا برای همیشه در شیراز باقی بماند و افتخاری برای این شهر باشد.


پاریابی با اشاره به اینکه ما پول خرید زمین را نداریم، اما همتش را داریم، یادآور شد: در حال رایزنی هستیم برای خرید زمین و اگر مسئولین و خیرین کمک کنند زمین را خواهیم خرید.


وی با اشاره به اینکه اگر تمام خواسته های ما انجام شده باشد هیئت را برپا می کنیم والا به همین شکل باقی می ماند، افزود: آنچه می بینم اینست که تا آخر هفته تمام مسائل به خوبی پیش می رود و حل می شود و در روز شنبه با قدرت هرچه بیشتر مراسم هفتگی هیئت را برپا می کنیم.


سایت کانون رهپویان وصال مصوبه سازمان اوقاف را که در مورخه 26 اردیبهشت ماه سال 94 صادر شده است را بر روی پایگاه خود منتشر کرد، این مصوبه به شرخ زیر است:

باسمه تعالی

ضمن تقدیر و تشکر از حسن توجهات همیشگی مخاطبین گرامی، پیرو برگزاری جلسه مورخ 26 اردیبهشت 94 در محل اداره اوقاف و امور خیریه استان فارس، با حضور مسئولین رسمی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در خصوص پرونده ی حسینیه سید الشهداء (ع) رهپویان وصال شیراز، صورتجلسه مذکور و مصوبات لازم الاجرای آن به شرح ذیل ابلاغ گردید:


جلسه مورخ ۹۴/۲/۲۶ در محل اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس با حضور معاون محترم فرهنگی سازمان اوقاف و مدیر کل محترم تحقیق سازمان و مدیر کل محترم امور مجلس سازمان و سایر امضاء کنندگان ذیل در خصوص موقوفه حاج جواد جلایر، حسینیه سیدالشهداء(ع) تشکیل و پس از بحث و بررسی به شرح ذیل اتخاذ تصمیم گردید و این تصمیمات لازم الاجرا می باشد.


۱- بر اساس نص وقفنامه مورخ ۸۰/۷/۸ که به تأیید و امضاء حضرات آیات حائری شیرازی و سید علی اصغر دستغیب رسیده و صیغه وقف جاری گردیده است(به پیوست تصویر)، این وقفنامه بعنوان وقفنامه اصلی مورد تأیید سازمان اوقاف می باشد و برگه تکمیلی وقفنامه که بعداً ارائه شده است مورد تأیید نمی باشد و از این به بعد هرگونه نوشته ای که مغایر با وقفنامه مذکور باشد از نظر این سازمان فاقد اعتبار است.


۲- در وقفنامه مورخ ۸۰/۷/۸ (به پیوست) واقف تنها خود را بعنوان متولی معرفی نموده ولی بعد از خود تولیتی مشخص ننموده است، لذا بر اساس قوانین و مقررات اوقاف تولیت بعد از واقف بعهده اداره اوقاف و امور خیریه استان می باشد.


۳- اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس باید نسبت به ابطال سند ثبت شده به شماره 240543 مورخ ۹۳/۷/۳۰نزد دفتر 71 شیراز اقدام نماید و وقفنامه مورخ ۸۰/۷/۸ (وقفنامه اصلی مذکور در بند 1) تنفیذ گردد.


۴- بر اساس قوانین و مقررات سازمان اوقاف و امور خیریه این حسینیه باید به صورت هیئت امنایی اداره گردد و هیئت امناء انتخاب شده توسط اوقاف مدیریت این حسینیه را عهده دار خواهند بود و نسبت به ساخت و ساز و تکمیل حسینیه بر اساس قوانین و مقررات اوقاف اقدام خواهند کرد

.

۵- طبق وقفنامه مورخ ۸۰/۷/۸ اولویت بهره برداری از این حسینیه مذکور با کانون رهپویان وصال شیراز می باشد لذا تا زمان رسمیت داشتن و فعال بودن این کانون اولویت استفاده از حسینیه با کانون مذکور می باشد.


۶- مقرر شد معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه نسبت به صدور احکام هیئت امناء تا تاریخ ۹۴/۲/۳۰ اقدام نماید.


۷- چنانچه هر کدام از اعضاء هیئت امناء به هر دلیلی در جلسات هیئت امناء شرکت ننمایند و یا انصراف دهند، طبق آئین نامه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس نسبت به معرفی جایگزین آن ها اقدام نماید.


۸- تمام مصوبات این صورتجلسه نظر فنی، تخصصی و حقوقی سازمان اوقاف بوده و چنانچه اشخاصی نسبت به این تصمیم تمکین ننمایند، سازمان نسبت به این موضوع هیچ گونه اظهار نظر جدیدی نخواهد داشت.


احمد شرفخانی ـ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کل کشور

امرالله حسنی نیا ـ مدیر کل تحقیق سازمان اوقاف و امور خیریه کل کشور

علی مؤمن زاده ـ مدیر کل امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه کل کشور

سید عباس موسوی ـ مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس

سید میثم حسینی ـ معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان فارس

علی اکبر جعفریان ـ معاون حقوقی و ثبتی اوقاف و امور خیریه استان فارس

سعید شریفی ـ رئیس تحقیق اوقاف و امور خیریه استان فارس

فرهاد همتیان ـ رئیس حراست اوقاف و امور خیریه استان فارس

رحیم صفری گرایی ـ رئیس اوقاف و امور خیریه ناحیه 3 شیراز"


در این زمینه همچنین روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس با صدور اطلاعیه ای که از طریق فاکس و ایمیل در اختیار این خبرگزاری قرار گرفت، این چنین عنوان می دارد:

"با توجه به انتشار مطالب مختلف پیرامون اداره امور حسینیه سید الشهداء(ع) شیراز، موقوفه مرحوم حاج جواد جلایر، از طریق رسانه ها و در پی ابهامات بوجود آمده، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس جهت آگاهی و روشنگری عموم مردم اعلام می دارد که برابر تصمیمات به عمل آمده اداره امور حسینیه مذکور به وسیله هیئت امناء که برابر قوانین و مقررات اوقاف تعیین و احکام آنها توسط سازمان مرکزی اوقاف و امور خیریه صادر می گردد، صورت می پذیرد."


حال باید دید این اتفاقات چه میزان نور امید را در دل بچه هیئتی ها و اعضای کانون روشن می کند، البته پرونده به قابل توجهی رسیده است به نحوی که نور امید برای برقراری جلسات هفتگی در دل اعضا و جوانان هیئت سوسو می کند، اما یک نگرانی وجود دارد، همانطور که در خبر خواندید کانون رهپویان وصال اعلام کرده که اگر هیئت امنای ترکیبی آنان را به رسمیت بشناسند به طور حتم کانون این هفته بازگشایی می شود و گرنه که باز هم "همین آش است و همین کاسه" اما اداره کل اوقاف و امور خیریه به این مسئله هیچ واکنشی نشان نداده است.


این مسئله به گونه ای کش دار شده است که صدای برخی از نمایندگان را نیز در حمایت از کانون بلند شده است، به نحوی که سید موسی موسوی، نماینده مردم لامرد در مجلس  در نطق میان دستور خود در جلسه علنی که 2 روز پیش انجام شده است بر توجه به این کانون تاکید کرده است.

لینک خبرکانال تلگرام رهپویان
 تشکر: بنام خدای حسین : این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست این چه شمعی است که عالم همه پروانه اوست تا حالا شنیدید کسی بتواند نور عالمگیر حسین فاطمه را خاموش کند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حاشا وکلا با آرزوی طول عمر با عزت برای آقا سید وهمه کسانی که در این مدت تلاش کردند تا این این خیمه پا بر جا باشد واز این ببعد هم انشاالله با صلابت وهمدلی همه عزیزان وجوانان پر شور وحسینی . لازم به ذکر است که متولیان امور شیراز بدانند زمانی اقاسید قصد عزیمت به جای دیگری داشتند بچه های کانون با روزه /ختم صلوات /نذر مالی /قضا را تغییر دادند وبا شور واشتیاق دور شمع وجود آقاسید با اخلاص جمع شدند وبا مدیریت ودلسوزی ایشان 17 سال آرزوی تعطیلی کانون را به دل دشمنان قسم خورده این انقلانب وخون پاک شهیدان به گور بردند 14 گل پاک را به پشگاه خدای رحمن تقدیم کردند وبعد از شهادت علی رغم میل کثیف وتیره روز منافقان کانون پر شور تر وبا عظمت واقتدار خواب راحت را از دشمن زبون گرفت وحالا در این عبور ازپیچ زمانی جنگ نرم (به قول رهبر دلسوز وآگاهمان ) متولیان فرهنگی کشور مخصوصا (شهر شیراز که بنام سومین حرم اهل بیت مزین است ) با حمایت بی دریغ خود موظفند کانونهای فرهنگی انقلابی را حفظ کرده ودر رفع مشکلاتشان بکوشند تا انشاالله از این دسیسه های دشمن نجات یافته وپرچم پرافتدار مزین به خون پاک شهیدان بدست صاحب اصلی ( حجة الحسن مهدی صاحب الزمان ) برسد انشاالله . خدایا آقا سید وهمه بچه های کانون را در کنف حمایت خود قرار بده آمین .برای شادی روح شهدا سه صلوات اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم . التماس دعا . دوستدار همه دل دادگان کوی حسین مخصوصا بچه های مخلص کانون رهپویان وصال
جمعه 1 خرداد 1394
 یلدا: هرچند باانتشار خبر چند روزپیش واقعا امیدوار شدیم اما ما همه جوره تابع تصمیمات کانون و آقا سید هستیم ان شالله این مشکل هیئت امناهم حل شود و دوباره توفیق حضور درمراسم رو داشته باشیم...
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات