برنامه آينده
کاروان زیارتی مشهدمقدس
29 تیرماه الی 5 مردادماه98

باحضور :
حجت الاسلام انجوی نژاد

مداحان :
حاج احمد واعظی
حاج مهدی اکبری
حاج امیر کرمانشاهی
کربلایی وحید شکری


رهپويان
چهارشنبه 13 خرداد 1394 نسخه چاپی
مهم: حکم فتوای شرعی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در خصوص وقف نامه ی حسینیه سید الشهداء(ع) رهپویان وصال شیراز

باسمه تعالی

ضمن عرض تبریک بمناسبت میلاد با سعادت حضرت مهدی(عج)، نظر به اهمیت مسئله ی وقف، مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی کلیه ی مدارک و مستندات پرونده ی حسینیه سید الشهداء(ع) رهپویان وصال را ملاحظه نموده و نهایتا فتوای خود را نسبت به استفتای صورت گرفته ی دفتر شیراز ایشان توسط جناب حجت الاسلام و المسلمین سید محمد انجوی امیری(امام جماعت محترم مسجد خیرات و عضو هیات امنای حسینیه)، طی نامه ی شماره ی 196250 مورخ 1394/3/11 به شرح ذیل مرقوم داشته اند. از محضر حضرت حق سلامتی و دوام توفیقات ایشان را در ظل عنایات حضرت ولی عصر(عج) مسئلت داریم.

باسمه تعالی
باید مطابق وقف نامه اول عمل شود و وقف نامه ای که به تاریخ بعد تنظیم شده یا تاریخ ندارد، اعتباری ندارد.
همیشه موفق باشید.
ناصر مکارم شیرازی
1394/3/11


- متن استفتاء صورت گرفته:
محضر مبارک حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی دامت برکاته
با سلام، به عرض می رساند که مسجد و حسینیه رهپویان وصال که مستحضرید با اقدام جنابعالی، از سازمان اوقاف تهران آمدند و با همکاری اوقاف شیراز و ملاحظه مدارک نظر دادند که واقف حین الوقف که خود را متولی قرار داده قبول است و اما مدرکی که بعد از تحقق وقف نوشته شده و اولاد ذکور را بعد از خود متولی قرار داده اعتبار ندارد. علی هذا رای دادند که متولی بعد از واقف، اداره اوقاف است و با تعیین هیئت امناء اداره می شود و سه نفر را به اضافه پسر و برادر واقف هیئت امناء قرار دادند. اما پسر مرحوم جلایر نپذیرفت و باستناد دستخطی که از حجت الاسلام آقای سید علی اصغر دستغیب نمود با اینکه دلالت صریح بر تولیت ایشان ندارد و مدعی تولیت شرعی است و نزاعی پیش آمده و اظهار می دارد که آقای انجوی نژاد مسئول رهپویان وصال باید مورد وقف را تحویل ایشان بدهد با اینکه نظر امام جمعه محترم هم با رأی اوقاف از اول موافق بوده اعتنائی نکردند. لذا احتیاج به فتوای حضرتعالی است که با مدارک ارسالی خدمتتان حکم شرعی را مرقوم فرمائید که ان شاءالله اصلاحی بشود و این کانون تبلیغی تعطیل نگردد.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.
ایام عزت مستدام باد.
ملتمس دعا ـ سید محمد انجوی امیری
94/3/9

- پاسخ استفتاء:
باسمه تعالی
باید مطابق وقف نامه اول عمل شود و وقف نامه ای که به تاریخ بعد تنظیم شده یا تاریخ ندارد، اعتباری ندارد.
همیشه موفق باشید.
ناصر مکارم شیرازی
1394/3/11


کانال تلگرام رهپویان
 نجمه: سلام، ان شاء الله هر چی میشه هر اتفاقی میفته، حسینیه میمونه اینجا یا منتقل میشه،خدا سایه ی آقا سید و حسینیه و منبرشون رو تا انقلاب مهدی(عج)از سرمون کم نکنه
جمعه 19 تیر 1394
 احمد: سیاسیون بفمن که اول باید تقوا رو رعایت کنن و بعد وارد فضای سیاسی بشن.

خدا خودش حافظ دینش هست ...
پنجشنبه 14 خرداد 1394
 سلام.: خدا روشکر... فراوان.
پنجشنبه 14 خرداد 1394
 ...: قبلا هم حضرت آیت الله مکارم با پیگیری ای که فرموده بودن نشون دادن که از لحاظ شرعی هیچ مشکلی نبوده. بعضی وقتا ادم تعجب می کنه چرا بعضی نمی خوان متوجه بشن که حرف مرجع تقلید ارجح است و بر سایر افراد اولویت داره. باید صراحتا اعلام کنن تا بفهمیم؟
اینکه دوباره از ایشون فتوا گرفته شده، یعنی عده ای در حکم قبلی اوقاف شک کردن!! زیر یه پرچم هستیم، اجر خودمون رو ضایع نکنیم!
چهارشنبه 13 خرداد 1394
 علی رضایی از ارسنجان: اینم سندی محکم برای حقانیت رهپویان....
خدا پشت وپناهتون رهپویان....
چهارشنبه 13 خرداد 1394
 یلدا: خدا حفظشون کنه...
خدا تمام بزرگوارانی که برای رفع مشکل کانون تلاش کردند رو حفظ کنه...
چهارشنبه 13 خرداد 1394
 جامانده87: خدا حفظشون کنه
اینجوری دیگه هیچ کس نمیتونه به این امر ورود کنه نظر بده حتی قوه قضایی
چهارشنبه 13 خرداد 1394
 ﺭﺿﺎ : ﺳﻼﻡ ﺧﯿﻠﯽ ﺧﻮﺏ ﺷﺪ ﺣﮑﻢ ﺷﺮﻋﯽ ﻣﺮﺟﻌﯿﺖ ﻋﺎﻟﻢ ﺗﺸﯿﻊ ﺣﻀﺮﺕ ﺁﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﻣﮑﺎﺭﻡ ﺷﯿﺮﺍﺯﯼ ﺣﺠﺖ ﺭﺍﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺣﻘﺎﻧﯿﺖ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﻧﻮﻥ ﻭ ﺍﯾﻦ ﻣﺴﯿﺮﺭﺍ ﺑﺮﻫﻤﻪ ﺭﻭﺷﻦ ﮐﺮﺩ ﻭﺍﻗﻌﺎ ﺧﺪﺍﺭﺍﺷﮑﺮ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﭼﻨﯿﻦ ﻣﺮﺟﻊ ﺗﯿﺰﺑﯿﻦ ﻭﺑﺎﺑﺼﯿﺮﺗﯽ ﻭﻫﻤﯿﻨﻄﻮﺭ ﭼﻨﯿﻦ ﺷﺎﮔﺮﺩﯼ ﺩﺭﺍﺳﺘﺎﻥ ﻓﺎﺭﺱ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺁﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﺍﯾﻤﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺣﻘﺎ ﻭﺍﻧﺼﺎﻓﺎ ﺳﻨﮓ ﺗﻤﺎﻡ ﮔﺬﺍﺷﺖ ﻭﺍﻧﺼﺎﻓﺎ ﭘﺸﺘﯿﺒﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﻧﻮﻥ ﻭﺳﯿﺪ ﻭﺑﭽﻪ ﻫﺎﯼ ﻫﯿﺖ ﺑﻮﺩ ﻭﺣﺎﺝ ﺁﻗﺎﻣﺤﻤﺪﯼ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺍﻭﻗﺎﻑ ﮐﻞ ﮐﺸﻮﺭ ﻭﺣﺎﺝ ﺍﻗﺎ ﺷﺮﻓﺨﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﺣﮑﻢ ﺷﺮﻋﯽ ﻧﺸﺎﻥ ﺩﻫﻨﺪﻩ ﺩﺭﺳﺘﯽ ﺣﻤﺎﯾﺖ ﻫﺎ ﻭﺗﺼﻤﯿﻤﺎﺕ ﺍﯾﻦ ﻋﺰﯾﺰﺍﻥ ﺍﺯ ﮐﺎﻧﻮﻥ ﺗﺎ ﺍﻻﻥ ﺑﻮﺩ...............
چهارشنبه 13 خرداد 1394
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات