برنامه آينده
اطلاعیه جلسات رهپویان وصال در مشهد مقدس

سخنران :
حجت الاسلام انجوی نژاد

سه شنبه 1 مردادماه - ساعت 7 صبح : بهشت رضا

چهارشنبه 2 مردادماه - ساعت 17 : حسینیه الزهرا

پنج شنبه 3 مردادماه - ساعت 17 : حسینیه الزهرا

پنج شنبه 3 مردادماه - ساعت 23:30 : حرم مطهر

رهپويان
یکشنبه 24 خرداد 1394 نسخه چاپی
تمدید موقت استفاده کانون از حسینیه و اعلام کمک برای احداث حسینیه جدید

باسمه تعالی
سخنرانی حجت الاسلام انجوی نژاد
پیرامون قضیه حسینیه سید الشهداء(ع)
1394/3/23


چند نکته راجع به مباحث اخیر عرض می کنم:

» مطلب اول: خیلی ضعف نفسانی است منبر را که محل شنیدن از امام حسین(ع) است، محل این قرار دهیم که به هر حاجتی چه دنیایی و آخرتی برسیم. برخی اوقات بنده که برای اموات خودم طلب آمرزش می کنم، خجالت می کشم! نه که بد باشد، خجالت می کشم چون معقدم این فرصت در اختیار بقیه نیست، لذا تعجب می کنم برخی گمان می کنند ما از این تریبون حسن یا سوء استفاده  می کنیم!

» مطلب دوم: بنده راجع به حسینیه فقط یک بار صحبت کرده ام، آن هم شب عاشورا بود. مخاطب صحبت بنده اوقاف بود که پای کار بیاید، چون پای کار نمی آمدند و باید تکلیف را مشخص می کردند. همان هم اشتباه کردم! چرا؟ چون وقتی آدم یک دفعه ای صحبت می کند، مثل صحبت های علمی و اخلاقی نیست که روی آن فکر کرده باشی، صحبت های این مدلی همان موقع چیزی به ذهن می آید که اشتباه است، به قول شهید مطهری که می گفتند: وقتی صحبت علمی یا فلسفی می کنم، خوب است، همین که در مباحث اجتماعی وارد می شوم، سر و ته بحث مشخص نیست. از صحبت بنده پیرامون بازماندگان مرحوم جلایر، برداشت بد شده بود. چیز خاصی نبود اما همان هم، پشیمانم و عذر خواهی می کنم، مخاطب ما اوقاف بود که بیایند تکلیف را مشخص کنند و تکلیف را هم مشخص کردند.

مراحل قانونی آن طی شد، اعضای هیات امنا و تکلیف حسینیه مشخص شد. در جلسه شنبه گذشته مباحثی مطرح شد که تحولات و تفکرات جدیدی را ایجاد کرد. دستخطی از حضرت آیت الله سید علی اصغر دستغیب آوردند که ایشان به عنوان کسی که خطبه را خوانده، مبنی بر اینکه همان وقف نامه اول، مرحوم جلایر خواستار این بوده اند که وقف اولاد باشد. شهادت ایشان کل ماجرا را عوض می کند.

در جلسه پیش برادر و پسر مرحوم جلایر گفتند که نماینده کل خاندان آقای جلایر هستند و بابت این قضیه خیلی ناراحت بودند. بعد از جلسه به این فکر کردم که این ها به یک یقینی رسیده اند که این دل چرکین اصلا قابل پاک شدن نیست! انقدر این بنده خداها ناراحت بودند که بعد از جلسه خیلی خجالت کشیدم! و واقعا گمانشان این بود که ما غاصبین یک ارث هستیم! و این اصلا درست نیست جماعتی که با این ها و بچه هایشان بزرگ شده ایم، انقدر نارحت باشند.

این دو اتفاق که افتاد، به این نتیجه رسیدم که دنیا و چهار متر زمین اصلا ارزش این ناراحتی را ندارد. اصلا به این فکر نکنید در مکانی که دل چرکین پشت سرش است، بنشینیم. کار فرهنگی جواب نمی دهد! بعد از آن جلسه اولتیماتوم زمانی برای تخلیه دادند، چون حسینیه فعلی ملک شخصی است.

در شهر شیراز نماینده ولی فقیه حضرت آیت الله حائری و بعد هم حضرت آیت الله ایمانی بودند. ما کاملا اطاعت می کنیم. در وصیت نامه ام، نوشته ام کانونی بعد از من مشروعیت دارد که مطیع نماینده ولی فقیه باشد. مطیع ولی فقیه بودن، این شعار است چون دستمان به ولی فقیه که نمی رسد.

حضرت آیت الله حائری خیلی بر ما منت داشته اند و هنوز هم پیگیر هستند، همچنین حضرت آیت الله ایمانی.
اما نکته ای که برای بنده هست این است که دو سال قبل از تاسیس کانون، بنده به شیراز آمدم، تنها کسی که ما را پدرانه کنار خودش قرار داد، در زمانی که کل مملکت به خاطر اینکه داشتیم خیلی از تابوها را می شکستیم بر علیه ما بودند، (خیلی از هیئات مذهبی بر فحش هایی که ما آن زمان بر علیه تابو شکستن ها خوردیم سوارند)، تنها کسی که کنار ما بود در بدترین حالتی که هیچ کس طرفدار ما نبود، حضرت آیت الله سید علی اصغر دستغیب بودند.

بنده نظر ایشان را روی چشم می گذارم، بحثی روی آن نیست و نظر شرعی ایشان هم بر بنده، کاملاً حجت است و همیشه هم اینطوری بوده. نماینده رهبری در تولیت شاهچراغ هستند و مقام معظم رهبری(مد ظله) با نقل قول های مستند چندین بار ایشان را تأیید کرده اند، مستندترینش هم خود حضرت آیت الله حائری هستند که خیلی تأکید داشته اند ایشان در استان تکریم شوند.

ما نه حسینیه، نه خیابان شهید آقایی، بلکه کل شیراز را هم نمی گیریم که ایشان را از دست بدهیم، خیلی به گردن ما و کانون حق دارند. زمانی که صبح تا شب، بر علیه ما سی دی و شب نامه می زدند، ایشان یک تنه ایستادند. یعنی دو سال قبل از کانون، و معمم شدن بنده هم که به دست ایشان بوده.

تعجب می کنم از کسانیکه این وسط نقد کردند که بنده با ایشان زاویه بگیرم!!
بارها گفته ام که بنده با حضرت آیت الله سید علی اصغر دستغیب، حضرت آیت الله ایمانی، حضرت آیت الله حائری هیچ زاویه ای ندارم و هر جا این بزرگان با هم اختلاف سلیقه داشته باشند، من ورود نمی کنم.

این تصمیم مال یکشنبه هفته گذشته بود، مهلت حسینیه که تمام است، وسایلمان را هم جمع می کنیم و می بریم، تا خدا چه بخواهد. حضرت آیت الله دستغیب هم این را فرموده اند و ما حتما تمکین می کنیم، نظر بقیه بزرگان هم، همین است. حضرت آیت الله حائری هم شخصاً تماس گرفته اند که باید صبر کنید، این چیزها وجود دارد و چیز مهمی نیست. ما هم گفتیم اصلاً مهم نیست!

خدا به ما یاد داده که اگر داریم برای خدا کار می کنیم، نباید از ضرر مادی احساس غبن کنیم، وگرنه یک جای کارمان می لنگد. در ادامه این تصمیم این است که؛ برادرها و خواهرها بنده باشم یا نباشم، باید یک فضایی به نام خود کانون باشد. قطعاً بچه های بعد از من شاید توانایی این مقاومتی که من دارم را نداشته باشند و بشود راحت جمع بشوند.

از همان روز هم به دنبال زمین بودیم که جایی باشد تا بشود کار را در آنجا راه اندازی کرد. بنده یک آسیب شناسی هم بکنم؛ از برادران و خواهران عذرخواهی می کنم که چوب بی درایتی من را خورده اند. من باید برای شما فکر می کردم که یک روزی ایلون و سیلون نشوید.

و اگر بنده حقیر در این چهارده سال فعالیتمان در این مکان، می دانستم نظر واقف این بوده، والله از آن موقع تا بحال اگر روزی یک یا دو آجر هم شده بود خریده بودیم و الان یک جایی داشتیم، ما به این گمان اصلاً نبودیم. و اگر ما رودربایستی را کنار گذاشته بودیم و همان موقع پرسیده بودیم که این وسط تکلیف ما چیست، الان وضع اینطوری نبود. بی درایتی من بوده و باعث شد که شما ناراحت و اذیت شوید.

برخی از برادرها و خواهرها خیلی ناراحت شدند و حق هم دارند، اما به فضل امام حسین(ع) اعتقاد داریم و اگر از الان هم شروع کنیم، لازم نیست 14 سال از صفر تا صد بدویم، یک کم شما و ما پای کار باشیم، می شود. بنابراین از یکشنبه به دنبال زمین رفتیم. و حتماً شهردار و استاندار محترم و کسانی که اعلام حمایت کرده اند، پای کار هستند و بشود همین اطراف کلنگی بزنیم.

این حسینیه ممکن است بعداً بشود یا نشود. بالاخره شما یک روزی نیاز دارید که کانون جایی برای خودش داشته باشد. وراث گفته اند این زمینی که الان در آن هستیم را نمی فروشیم، اما شاید بعداً نظرشان تغییر کند و جزء گزینه هایی است که اگر پولی جمع شود، بتوانیم آن را خریداری کنیم.

امروز بعدازظهر (شنبه 23 خرداد) وراث آقای جلایر یک نامه کتبی داده اند که تا اطلاع ثانوی راضی هستیم و در اینجا ادامه بدهید. بنابراین فعلاً هستیم و هیچ لجبازی نداریم که جلسه را تعطیل کنیم! تا اطلاع ثانوی هستیم. باز هم فرصت خوبی شد، ضمن اینکه جلسه مان تعطیل نمی شود، دنبال زمین هم بگردیم.


کاربران گرامی می توانند برای کمک جهت تهیه زمین و احداث حسینیه جدید از طرق زیر اقدام نمایند:

+ پرداخت به صورت آنلاین

+ شماره کارت: 6037991899510501

+ شماره حساب: 0107107699002


........................................................

نامه پسر مرحوم جلایر:


کانال تلگرام رهپویان
 علی : میشه بازدوباره برای همیشه برگردیدبه حسینیه سیدشهدا خواهش می کنم چون من ازموقعی که کوچک بودم به این حسینیه امدم ودراین مراسم های مختلف شرکت داشتم توروخداخواهش می کنم چاکر اقا سید
پنجشنبه 12 آذر 1394
 سعید: سلام اقاسیدشما به ما یاد دادید که علی اصغرعبا دستای کوچیکش گره های بزرگ باز میکنه بسباریدش به خود اقا امام حسین وعلی اصغر کوچکش که دستای گشاینده دارن انشاالله درست میشه
یکشنبه 19 مهر 1394
 غریب بی قرینه: الهی به حق امیدناامیدان عموعباس امیدتون ناامیدنشه
شنبه 14 شهریور 1394
 يا مهدى; : لطفٱ اعلام كنيد كدام قسمت باغ جنت است
سه‌شنبه 3 شهریور 1394
 مدیون سید: انشاالله که یه زمین نزدیک همین مکان فعلی گیرتون بیاد که ماهم بی کانون نشیم یاامام رضا درسش کن
سه‌شنبه 3 شهریور 1394
 يازهرا: لطف كنيد آدرس دقيق حسينيه جديد را درسايت بزنيد چون باغ جنت خيلى بزرگ است
یکشنبه 1 شهریور 1394

  پاسخ :  به محض مشخص شدن مکان جدید، اطلاعیه مربوط به آن زده خواهد شد.
 سلام: چرا اعلام نمى كنيد زمين جديد كجاست امشب كه آقا سيد اعلام كرد تا چه زمانى در حسينيه هستيم خيلى ناراحت شديم اميدوار بوديم كه وراثان راضى شوند كه حسينيه را به كانون بدهند اشكالى ندارد هر چه خير است خداوند متعال براى كانون وآقا سيد رقم بزند
یکشنبه 1 شهریور 1394

  پاسخ :  با سلام. اعلام شده، قطعه زمینی در باغ جنت.
 يا حسين: تو رو خدا نميشه با وارثان اقاى جلاير صحبت كنيد وراضيشان كنيدتا حسنيه را به كانون بدهند يا لااقل ان را بفروشند چون واقعٱ حيف معراج شهدا ست كه به فراموشى سپرده شود
پنجشنبه 29 مرداد 1394
 مدیون سید: کاش تا محرم بهمون فرصت میدادن خیلی سخته محرم بدون معراج شهدا
سه‌شنبه 27 مرداد 1394
 مدیون سید: تورو خدا ازاین منطقه دورنشین
سه‌شنبه 27 مرداد 1394
 ياعلى:: باسلام هنوزجاى زمين جديد مشخص شده يانه اگر شده اعلام كنيد چون ناراحتيم نكند از اين محل دورشويد
شنبه 24 مرداد 1394
 علی: سلام
یعنی ممکن هرچی نماز خوندیم اونجا باطل باشه چون زمینش غصبی بوده؟
پنجشنبه 22 مرداد 1394

  پاسخ :  سلام. خیر. موضوع تولیت حسینیه بوده. الان هم با اجازه وراث تا زمان مقرر در همین حسینیه هستیم.
 پریا: به نظرم بالاشهربهتره پایین شهرامن نیست
شنبه 17 مرداد 1394
 مدیون سید: خیلی ناراحتم که به همین راحتی میخواییم بامقتل شهدا خداحافظی کنیم لطفا اگه امکان داره همین اطراف زمین بخرین بلوارمطهری جنوبی چون اگه کانون دیر بشه کلا ما باید باکانون خداحافظی کنیم


شنبه 20 تیر 1394
 حسین: آقا برید با مسئولان صحبت کنید اداره گمرک سر بلوار رازی رو بگیرید.گمرک جابجا شده رفته منطقه ویژه اونجا تقریبا خالی شده دیگه. کلی هم سوله داره که با یه تغییر جزئی میشه ازش استفاده کرد مث سوله های الان کانون.

خود بلوار رازی هم عرضش زیاده واسه مراسما مشکل جای پارک نداره. اطرافشم چنتا اداره دیگست و صدای مراسم احیانا واسه واحدهای مسکونی مشکل ایجاد نمیکنه. دسترسی هاشم مناسبه. از هر جهت خوبه خلاصه.

به این موضوع فکر کنید. یه پیشنهاده. پیگیری میخات فقط...
چهارشنبه 17 تیر 1394
 محمد: سلام،
بيويد طرفاي فضيلت ، زمين هست فرواوون ، لب رودخونه ساحلي ، مسير راست براي ماشينا و جا پارك فراوون برا ماشينا .
فضيلت ، بولوار فيض، بولوار حسن زاده
يا پل فضيلت، خ ساحلي ، بولوارحسن زاده
چاكر آقا سيد و تشكر از آقا محمد امين جلاير.
یکشنبه 14 تیر 1394
 سر باز گنه کار امام زمان: با سلام خدایا ممنونم که در شیراز چنین جوان های خوب ومسئولیت پذیری قرار دادی خدایا بابت سید وکانون هم ممنونم بابت همه نعمت هات شکر الحمدلله
دوشنبه 8 تیر 1394
 یا حسین: اگر روزی توانستیم از مسندی که برای خود دست وپا کردیم بدون کوچکترین ناراحتی کناره گیری کنیم مطمئنا یار واقعی اقا امام زمان هستیم ای کاش مردم شیراز میدانستند اقا سید کیه که خاک پای ایشان سرمه چشم خویش میکردند من تا حالا هیچ جلسه ای از کانون نیامدم اما میدونم که اقا امام زمان نظر خاصی به ایشان دارد ای شیرازیا نکنه کوفیان زمان بشید
جمعه 5 تیر 1394
 یا حسین: مگر چقدر پول جمع میشه اخه بعد هم فکر نکنم در حدی باشه که یک حسینیه ساخت یا خرید ولی حیف شد اشک امام حسین را از ما گرفتن درست به شو هم نیست حالا حالا
پنجشنبه 4 تیر 1394
 م: آقا سید با این صحبتا شرمندمون کردن.
انشاءلله که هممون قدردان این حس مسولیت و زحمتای آقاسید باشیم.
شنبه 30 خرداد 1394
 مریم سادات: سلام به همه خادمین انقلاب اسلامی خاصه آقا سید محترم و همه اعضای محترم کانون خاصه آنها که دارند زحمت می کشند اجرتان با امام عصر انشاأالله به زودی مکانی مناسب در شان مجالس اهل بیت علیهم السلام نصیب همه کانونی ها شود. اما خیلی سخته وداع با مقتل شهدای کانون خیلی سخته خیلی شهدای عزیز خودتون مشکلات کانون را حل کنید. یا حسین شهید
جمعه 29 خرداد 1394
 محمد: سلام
انشالا خدا حفظتون كنه
عذر مي خواهم به طور تقريبي چقدر پول لازمه؟
جمعه 29 خرداد 1394

  پاسخ :  سلام. با جناب بانشی تماس بگیرید.
09173143787
 جامانده: همیشه ‌ثابت شده دین ما دین اطاعت پذیریست و تا وقتی حرمت علماءدینی و ولایت مدار را نگه داشتیم و پشت سرشان بودیم موفق بودیم
چهارشنبه 27 خرداد 1394
 مطمئنه: سلام
فقط خدا رو شكر و حمد و سپاس كه اخلاق واقعي رو داريم توي آقا سيد مي بينيم
قطعا ما هميشه به آيت الله علي اصغر دستغيب ايمان داريم.خدا حفظشون كنه
سه‌شنبه 26 خرداد 1394
 جامانده 87: ممنون از حاج امین جلایر
توکل به خدا ایشالا با کمک دوستان برای جمع اوری هزینه زودتر مشکل حل میشه بسم ا......
دوشنبه 25 خرداد 1394
 علیرضا: خدا رو شاکرم ک پای منبر چنین آدمی حاضر میشم...
دوشنبه 25 خرداد 1394
 احمد: اسلام هست و همین مصلحت اندیشی هاش . تاریخ از این چیزها زیاد به خودش دیده.
آنجا که حقی فدای مصلحتی بزرگتر میشود .

مرد میخواد پای این مصلحت وایسه و ادامه بده که بحمدلله آقای انجوی هست.

کاش بعضیا یاد میگرفتن ....
دوشنبه 25 خرداد 1394
 رها: شماره حساب به اسم کیه؟
و شماره کارت ،چه بانکیه؟
دوشنبه 25 خرداد 1394

  پاسخ :  کانون فرهنگی رهپویان وصال
بانک ملی
 تشکر: هرکه بامش بیش .......برفش بیشتر


هر قدر امتحان وآزمایش بزرگتر ومشکلتر باشد ثواب وپاداش ، گرانقدرتر وبیشتر خواهد بود نهج البلاغه خ 234 ص 762
دوشنبه 25 خرداد 1394
 شاگرد: شرمنده استادمون هستیم که بابت آواره نشدن شاگرادن بی کفایتی مثل ما اینقدر صبروگذشت به خرج می دهند.
یکشنبه 24 خرداد 1394
 مدیون سید: الهی بمیرم

یکشنبه 24 خرداد 1394
 shamimehyas: بسم الله
باز هم همان صبر و تواضع و ایمان همیشگی ...
این روز ها که برخی و شاید خیلی در هیاهوی مقام و نفس گرفتار میشوند ، باز هم شما مقاوم تر و محکم تر و با اخلاق تر از همیشه قد علم می کنید و درس صبر و اخلاق را به ما می آموزید ....
این امتحان هم گذشت و مثل همان دفعه های قبل پیروز و سر بلند بودید ...

یکشنبه 24 خرداد 1394
 منتظر: سلام
کار وقتی برای خدا باشه هرجا که باشه ودر هر مکانی که باشه خدا خودش وسایل وامکاناتش رو جور میکنه
کانون رهپویان وصال و آقا سید از روزی که توی شیراز قدم در کار فرهنگی گذاشتند تنها هدفشون نشر فرهنگ اسلامی بود وانصافا هم خالصانه کار کردند .
یادتون هست دوسه سال اول خانه به دوش بودیم.... یه مدت هم که مسجد خیرات بودیم.. بعدش خود اهل بیت این مکان رو برامون راه اندازی کردند
الانم یقینا آقا امام حسین .ع. نمیذاره سینه زناش بی مکان بمونند..
توکل به خدایه جای خیلی بهتر پیدا میشه
یکشنبه 24 خرداد 1394
 ا. معدلی: سلام
استاد گرامی فرصتی پیدا شد و امتحانی بر شما گذشت که به زعم بنده ی کمترین سربلند شما بودید و بس و فرصتی شد برای ما تا عملا صبر , مقابله با نفس, گذشتن از حق قانونی( که معتقدیم بر اساس شرع بنا نهاده شده) برای حفظ شدن اخلاق جوانمردی و علوی را یاد بگیریم. حرفهای شما قبول کردن ماندن در سوله های به نام آنجنابان نشانی از تواضع غیر قابل تصور شماست. باشد تا یاد بگیرند از گذشت شما که( ثمره اش متولی گشتنشان است )متشکر باشند....
یکشنبه 24 خرداد 1394
 محمد(كرمان): باسلام به آقاسيد.ازنوشته هاي شما متاثرشدم .انشاالله كه باتوكل به خدا وهمت شيعيان اميرالمومنين علم رهپويان درمكان واقعيش گذاشته خواهد شد ودهه محرم راطبق سنوات گذشته به ياد خواهيم گذاشت .
ياحسين(ع)
یکشنبه 24 خرداد 1394
 یوسف..: مازنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگیِ ما،عدم ماست...


زنده باشی سیدجان
یکشنبه 24 خرداد 1394
 جوانان ارسنجان: سید جان......
نگران نباش که....
هر که در این بزم مقرب تر است؛؛
جام بلا بیشترش میدهند.....
اینها همه امتحان خداست....
کاری کنیم که سربلند شویم...
یکشنبه 24 خرداد 1394
 محمد صادق: پست آقا سید در جامعه مجازی رهپویان :


حضرت امام عسكرى (ع) فرمودند :
جلو سؤال و درخواست را تا موقعى كه برايت تحمل امكان دارد بگير زيرا هر روز را رزق جديدى است.
و بدان كه التماس ارزش را از ميان می ‏برد و موجب رنج و خستگى می ‏شود.
صبر كن تا خداوند درى را بگشايد كه به آسانى وارد آن شوى چقدر نيكى نزديك است بگرفتار و آسايش به بيمناك ترسان.
گاهى ممكن است تغيير زندگى نوعى ادب از جانب خدا باشد و بهره ‏ها درجاتى دارد.
پس عجله مكن در مورد ميوه ‏اى كه نرسيده، بآن موقعش خواهى رسيد.
بدان آن كس كه تدبير حال تو را مي كند بهتر مي داند چه وقت براى تو صلاحيت دارد اعتماد بحسن انتخاب او بكن تا اوضاعت خوب شود.
نيازهاى خود را پيش از موقع با عجله مخواه كه موجب تنگدلى و ناراحتى و نااميديت می ‏شود.


یکشنبه 24 خرداد 1394
 بچه ی لاینز: اقا قربون دستون خواسید زمین بیگیرید بالوی شهر نرید.
بیوید همینجو طرفوی ما تا دلتون بخواد هم زمین هست هم دل دریایی


یکشنبه 24 خرداد 1394
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات