برنامه آينده
اطلاعیه جلسات رهپویان وصال در مشهد مقدس

سخنران :
حجت الاسلام انجوی نژاد

سه شنبه 1 مردادماه - ساعت 7 صبح : بهشت رضا

چهارشنبه 2 مردادماه - ساعت 17 : حسینیه الزهرا

پنج شنبه 3 مردادماه - ساعت 17 : حسینیه الزهرا

پنج شنبه 3 مردادماه - ساعت 23:30 : حرم مطهر

رهپويان
یکشنبه 25 مرداد 1394 نسخه چاپی
سخنان حجت الاسلام انجوی نژاد پیرامون مخالفتهای اخیر در خصوص واگذاری زمین باغ جنت به کانون

باسمه تعالی
سخنان حجت الاسلام انجوی نژاد پیرامون مخالفتهای اخیر
در خصوص واگذاری زمین باغ جنت به کانون
جلسه هفتگی کانون فرهنگی رهپویان وصال
مورخ شنبه 1394/5/24

همانطوریکه مستحضرید طبق مصوبه شورای محترم شهر که با اکثریت آرا تصویب شد، قطعه زمینی را در محل باغ جنت جهت بهره برداری به کانون [اختصاص] داده اند. مصوبات قوانین خاص خودش را دارد. شهرداری واگذار می کند، اما مالکیت از شهرداری خارج نمی شود، کاربری فرهنگی و مذهبی دارد. قرار داد می نویسند کانون تا مدتی که هست در این محل فعالیت می کند، و اگر نبود به یک مجموعه دیگر تعلق می گیرد. کلاً همه جای کشور همین طوریست، شهرداری ها به این صورت و در خیلی از مسائل ورود پیدا می کنند.

در این مدت چند نکته پیش آمده که خدمتتان عرض می کنم:
نکته اول اینکه این کار اصلاً جدیدی نیست، نه در کشور و نه در شیراز. همین الان در شیراز خیلی از باغها و پارکها، مجموعه های فرهنگی و مسجد دارند که در آن جلسات هیئت هم برگزار می کنند. چیز جدیدی نیست که بگوییم چیز جدیدی اتفاق افتاده. در تهران، شیراز، اصفهان و ... در قسمتهایی از باغها کارهای فرهنگی ـ مذهبی انجام می دهند، همین الان دو سه هیئت شیراز خودمان، در پارکهایی که شهرداری به آنها داده، مراسم می گیرند.

دومین نکته اینکه کاملاً قانونی است. من شخصاً خودم با شهردار چند جا رفته ایم، دیده ایم، و در آخر به این نتیجه رسیده ایم که این قسمت از باغ جنت با توجه به اینکه فضای سبز نیست، (سر فرزدقی)، درختی وجود ندارد و کاربری آن قسمت هم برای تالار و کارهای فرهنگی بوده، یعنی از اول بنا نبوده که در آن درختکاری بشود، بتوانیم در آن قسمت یک مجتمع فرهنگی داشته باشیم، نه مسجد باشد و نه حسینیه. مجتمع فرهنگی رهپویان وصال که مراسمها را در آن مکان برگزار کنیم، روی متراژ زمینش هم صحبت شده و همه چیز ردیف است.

بعد شهردار با کارشناس ترافیک، کارشناس فضای سبز صحبت کرده و گفته اند همه چیز ردیف است. نه مشکل ترافیکی خواهد بود، نه مشکل فضای سبز. لایحه شده به شورای شهر رفته. در شورای شهر هم اول در کمیسیون فرهنگی با اکثریت آراء تصویب و از آنجا به صحن علنی شورای شهر تقدیم شده. آنجا هم دوستان مخالف و موافق صحبت کرده اند.

موافق ترینهای با ما مخالفت کرده اند، اما بالاخره تصویب شده. آنهایی که بیشتر از همه به ما محبت داشته اند، مخالفت فرموده اند، اما با اکثریت قاطع آراء تصویب شده. بالاخره هر کسی حق مخالفت و موافقت دارد و ما هم هیچ بده و بستانی نداریم. بعد برای فرمانداری رفته. با آقای عالیشوندی، فرماندار محترم شیراز که شبهای قدر هم کانون آمدند، صحبت کردیم و گفتیم داریم اینجا را پیگیری می کنیم، نظرتان چیست؟ ایشان هم گفتند خیلی خوب است، پیگیری کنید، ما هم امضاء می کنیم.

با موافقت ضمنی که خود ایشان داشتند، به آقای شهردار گفتیم که ایشان هم گفتند موافقم و همینجا خیلی خوب است و فقط مانده امضای فرمانداری. فرمانداری چهار روز برای امضاء وقت دارند که الان سه روزش گذشته، فردا [یکشنبه 25 مرداد 1394] روز آخر است که امضاء بشود یا نشود. اگر اسم این فشارها را سیاسی جناحی بگذاریم، بی انصافی است! خیلی فشار وجود دارد که به ما ندهند، حالا اسمش هر چیزی می خواهد باشد که فرماندار امضای آخر را نکند!

البته ایشان امضای آخر هم نکنند، دوباره به شورا برگشت می خورد و باز یک سری اتفاقهای دیگر می افتد. مسیر طولانی تر می شود، ولی برای ما یک روز هم، یک روز است. ضمن تشکر از دوستان و عزیزانی که در این مدت محبت داشتند، فضایی در شبکه های مجازی راه افتاده که [مخالفت می کنند]. فضاهای مجازی هم اینطوری است که مثلا یک آدم می تواند سی کامنت بگذارد!

کاری نداریم، 30 نفر، 50 نفر، 150 نفر، 1500 نفر در فضای مجازی مخالفت کنند، شیراز دو سه میلیون جمعیت دارد. بهرحال ما هر کاری در شیراز می کنیم، یک عده مخالفند، یک عده موافق. ولی دلیلی که آنها در فضای مجازی برای مخالفت می آورند این است که آنجا محل نشاط و شادی است. ما می گوییم در 45 هکتار نشاط و شادی کنید، ما هم داریم کار مذهبی و فرهنگی می کنیم، ما هم دنبال نشاط و شادی هستیم و مطمئن باشند که مزاحمتی برای همدیگر ایجاد نخواهیم کرد.

ضمن اینکه مگر تمام شهر شیراز را یک عده خاصی خریده اند که قبضه شان باشد؟! مثلاً این جمعیتی که ما داریم نشاط و شادی نمی خواهد؟! برادرها و خواهرهای منتقد قبول کنند یک قشری هم هستند که الان جای نشاط و شادی ندارند، حالا اینکه به بهانه حضور ما، یک مقدار امنیت اخلاقی باغ جنت بالا برود که قشرهای معتقدتر هم بتوانند نشاط و شادی داشته باشند، مگر اشکال دارد؟!

چمران را داریم، همه جا برای این مدل نشاط و شادی ای که شما می گویید، داریم، تکه ای از 45 هکتار باغ قرار است یک مجتمع فرهنگی بزنیم. اسم حسینیه هم روی آن نمی گذاریم که معذوریت کف زدن و جشن گرفتن نداشته باشیم.

کسی مخالفت دارد قانونی اعلام کند. ما قانونی اقدام کردیم، این ها هم قانونی اقدام کنند. می گویند این شورای شهر به شما داده، شورای شهر بعدی از شما می گیرد، آن هم قانونی است. بگذارید بعدی بیاید، اصلا ببینیم می خواهد از ما بگیرد یا نه! دو روز دنیاست دیگر، بگیرند، نگیرند، بدهند، ندهند! اصلا برای ما مهم نیست! اینجا را بگیرند یا نگیرند! باغ جنت را بدهند یا ندهند! مستمع ما این مدلی نیست که در فضای مجازی کامنت بگذارد، عربده بکشد و بگوید حق ما را بدهید! چه حقی؟! ما در دنیا حقی غیر از زندگی کردن برای رسیدن به سعادت نداریم، بقیه اش مال خداست. داد، داد. نداد هم، نداد!

بنده اهل کمپین راه انداختن نیستم که ملت را تحریک کنم! اگر شد قانونی است، نشد، دو روز دنیاست، یا می شود و در جایی صحبت می کنیم یا نمی شود، صحبت نمی کنیم. این چیزها مهم نیست اما یک چیز مهم است! آن هم این است که مسیر معنوی برای کسانی که این مسیر را ابتداء می کنند، باقیات صالحات است. و برای کسانی که جلوگیری می کنند، باقیات ضالات است یعنی بنده و شما که فوت کردیم و هر دو "وَ لَا تَزِرُ وَازِرَةٌ وِزْرَ اُخْرَی" شدیم، در قبر بنده اگر باقیات صالحات داشته باشم برایم حسنه است، در قبر کسی که ممانعت داشته باشد، باقیات ضالات است. دنیا ارزش ندارد که آدم سر سوزن صدایش را بالا ببرد!

راجع به فضای کنونی که الان در آن هستیم، اینگونه نیست که باقیات صالحات برای بنده باشد. با درگیرهایی که پیش آمده، بزرگان شهر هم می دانند، اینجا اعتباری ندارد. مثلا یک دفعه می گویند فعلا بمانید، بعد می گویند بلند شوید یعنی اعتباری ندارد.[خانواده مرحوم جلایر اعلام کرده اند که مهلت استفاده موقت از سوله های برگزاری مراسم ها تا 15 شهریور 1394 می باشد و تا این تاریخ، کانون می بایست این مکان را تخلیه نماید]. چشم پانزده شهریور حسینیه را خالی می کنیم، به همین راحتی. ولی قبول کنید، جایی که بچه ها را مستقر می کنیم، حداقل باید یک اعتباری داشته باشد. دو زار برایشان اهمیت قائل باشند. یک کلید دست خودشان باشد، هر وقت خواستند باز یا بسته کنند، نه مثل خانه به دوش ها یا هندوانه فروش های وانتی باشند.

بنده به عنوان کسی که آخر عمرش است دوست دارم وقتی مُردم، بچه ها جایی داشته باشند مال خودشان باشد. من[ما] که مال[گرفتن] حق[دیگری] نیستیم، همین ناحقهایی که بارمان است را از دوشمان بردارند، حق نمی خواهیم.

خواهش بنده این است که وارد دلخوری با مردم نشوید، مردمی که می گویند خوب یا بد هستید، هر دو را دوست داریم. همه آنها انسانند. الان ادعا داریم می خواهیم با اهل سنت، یهودیها و مسیحیها پرچم مبارزه با ظلم را بلند کنیم. ما که نمی آییم با جناح های سیاسی و مردم شریف شیراز و مخالفان انتقال کانون به باغ جنت، شاخ به شاخ شویم!! یا می دهند یا نمی دهند، با کسی که دعوا نداریم! الان می خواهیم برویم سوریه کنار دوستان علوی و دروزیها با ظلم مبارزه کنیم!

الحمدلله هیچ نانی هم برای ما ندارد. فقط خواهشم این است که موافقت و مخالفت قانونی باشد. فرمانده محترم شیراز هم در جریان باشند که تعداد مخالفان و موافقان یک امر را در فضای سایبری نمی سنجند. برای مجموعه ای که خودش کف خیابان است، چند کامنت در فضای مجازی نشان دهنده تعداد مخالفت زیاد نیست.

به حضرت معصومه(س) قسم می خورم بنده از نبودن و کار نکردن راضی ترم. به شدت گوشه انزوا و به خود پرداختن را از مدیریت کانون، ترجیح می دهم. اصلا هم دنبال این چیزها نیستم!کانال تلگرام رهپویان
 s.z: سلام.حیف شد تخیله داریم میکنیم.این چندماهی که من اومدم در خدمتتون اون عزادرهای اون مراسم های قشنگ
حیف شد.کاش میتونستم کمکی کنم.انشاا...یه جای خوب پیدا میشه بخاط نیت پاک خوبتون انشاا...درست میشه
یکشنبه 15 شهریور 1394
 ...: یا رب
واقعا این همههه صبر و بزرگی که در شما هست ، آدم رو شگفت زده میکنه ...
خدا حفظتون کنه ...

یکشنبه 15 شهریور 1394
 مدیون سید: یعنی میخوایین پس فردا تخلیه کنین وای نه تورو خدا یه کاری کنید

شنبه 14 شهریور 1394
 فاطمه: سلام خدا شما رو حفظ کنه امید وارم کارا زود تر درست بشه یاعلی

جمعه 13 شهریور 1394
 امین: واقعا هم همینه ... مگه بچه مذهبیا نیاز به شادی ندارند ؟ کی گفته پارک ها ماله آدماییه که غیر مذهبی ن یا براشون خیلی در راس زندگی قرار نداره ؟
انشالله که بهترین جا گیر کانون بیاد...
چهارشنبه 11 شهریور 1394
 بهنام: با سلام وخسته نباشید احسنت به اقا سید عزیز ان شاءالله خدا اجر جزیل به شما بدهد هر کمکی بتونیم انجام ب بدیم
یکشنبه 1 شهریور 1394
 سیداحسان: باسلام خدمت آنهایی که به دور از مسائل و مشکلات کانون وبه قول معروف بالای گود ایستاده اند ودم از لنگ کردن میزنند میگویم دوستان ما متشکر هم میشویم اگر بتوانید زمینیی مناسب که مد نظرتان است شما بیابید ومراحل واگذاری آنرا پیگیری کنید آنهم بصورت جدی برای به نتیجه رسیدن وآنوقتی که بادردسرهای مسایل اداری روبرو شدید ویا تامین میلیاردها پول برای زمین آنوقت متوجه میشوید وقتی قرار است باری از روی زمین برداشته شود باید همه عملا کمک دهند نه اینکه ایرادهای غیر منطقی وغیرقابل عمل بگیرند
یکشنبه 1 شهریور 1394
 razmjooi: ان شاء الله کانون رهپویان وصال باحضور شما همیشه فعالیت داشته باشه هرجای این شهر که باشه...
پنجشنبه 29 مرداد 1394
 مریم: سلام به همگی
امیدوارم که این قضیه ختم به خیر شه،متاسفانه جز دعاگویی کاری از دستم برنمیاد
از شما آقا سید خیلی ممنونیم به خاطر لطفتون به جوونای شیرازی؛ انشاءالله عاقبت به خیر شید و سایتون از سرمون کم نشه.


راستی دوست عزیز قبرستان دارالسلام مرکز کجای شهر میشه دقیقا؟؟؟؟
پنجشنبه 29 مرداد 1394
 بچه ی لاینز: لطفا مسئولین استان گزارش دهند در جهت رشد فرهنگ اسلامی ایرانی در استان فارس چه کارهایی کردند و نتیجه عملی و واقعی فعالیت هاشون رو ارائه دهند.
بنده به عنوان ولی نعمت شما(به تعبیر امام ره ) خواستار گزارشم.

العاقبه للمتقین
چهارشنبه 28 مرداد 1394
 حسین: این همه زمین خالی بدون حاشیه توی شهر هست، چسبیدید به جنت پر حاشیه؟ چرا دشمن تراشی آخه؟ برید یه جا دیگه. مگه خود آقا سید نمیگه شخصا با شهردار رفتم نقاط دیگه رو دیدم. خب ازون نقاط چرا نه؟
چهارشنبه 28 مرداد 1394

  پاسخ :  پیشنهاد استفاده از فضای باغ جنت، از جانب کانون مطرح نشده است.
 مریم سادات: وای از دست آنهایی که این همه به کانون و آقا سید فشار میارند بابا کمی به فکر قیامت باشید . دنیا می گذره ها در کشور شیعه باید همه برا ترویج فرهنگ اهل بیت کمک کنند. آقا سید که حق زیادی به گردن همه دارند, باید بیشتر از همیشه حمایت مادی و معنوی بشن (قابل توجه برخی که کم کاری می کنند).در ضمن کاش که توجه بیشتری به تفریح سالم و محیطی امن برا قشر مذهبی هم بشود اینجا سومین حرم اهل بیت هستا
چهارشنبه 28 مرداد 1394
 علی: به نظر من زمینهای بدون استفاده بسیار زیادی درشهر وجود داره و درست نیست که به باغ جنت چشم داشت.
چهارشنبه 28 مرداد 1394

  پاسخ :  سلام دوست عزیز
متن رو مطالعه بفرمایید : " دو روز دنیاست دیگر، بگیرند، نگیرند، بدهند، ندهند! اصلا برای ما مهم نیست! اینجا را بگیرند یا نگیرند! باغ جنت را بدهند یا ندهند!"
 ...: سلام بر همه

ان شاالله امام رضا خودش ی جای دیگه، ک انقد حاشیه نداشته باشه رو ردیف کنه. وقتی این همه حرف و حدیث هست چرا جنت؟؟؟

کانون نیاز ب آرامش داره.
سه‌شنبه 27 مرداد 1394
 خیلی دورخیلی نزدیک: یدالله فوق ایدیهم......
از اینکه بعد از چند سال کار کردن و زحمت کشیدن تازه درگیر و نگران مکانی برای برگزاری مراسم ها ( به خاطر ماها) هستید شرمنده ایم و دعاگو، امیدوارم هر چه سریعتر قضیه ختم به خیر بشه .
دوشنبه 26 مرداد 1394
 mahsa: vaghean keeeeeeeee

با درگیرهایی که پیش آمده، بزرگان شهر هم می دانند، اینجا اعتباری ندارد. مثلا یک دفعه می گویند فعلا بمانید، بعد می گویند بلند شوید یعنی اعتباری ندارد.[خانواده مرحوم جلایر اعلام کرده اند که مهلت استفاده موقت از سوله های برگزاری مراسم ها تا 15 شهریور 1394 می باشد و تا این تاریخ، کانون می بایست این مکان را تخلیه نماید]. چشم پانزده شهریور حسینیه را خالی می کنیم، به همین راحتی.
دوشنبه 26 مرداد 1394
 سعید رضا: يُريدُونَ أَنْ يُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ يَأْبَي اللَّهُ إِلاَّ أَنْ يُتِمَّ نُورَهُ وَ لَوْ کَرِهَ الْکافِرُونَ
سوره ی توبه آیه ی 32:
میخواهند نور خدا را با باد دهان خویش خاموش كنند ولى خداوند نمیگذارد تا نور خود را كامل كند هر چند كافران را خوش نیاید .

یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ
سوره الصف آیه 8
«می خواهند نور خدا را به دهانهایشان خاموش کنند ولی خدا کامل کننده‌ی نور خویش است ، هرچند کافران خوش نداشته باشند»

دوشنبه 26 مرداد 1394
 اقاقيا: تو رو خدا بگيد قضيه اربعين چى شد؟
دوشنبه 26 مرداد 1394

  پاسخ :  ان شاء در فرصت مناسب توضیح داده خواهد شد و از طریق سایت اعلام میشه.
 شیعه آریایی: یا رئوف
به خواست خدا هرچه که خیر و صلاح باشه پیش میاد.
و ان شاء الله که تا ظهور امام زمان عج سایه شما بر سر ما مستدام باشه و علم کانون پابرجا....
دوشنبه 26 مرداد 1394
 کورسو: ان مع العسر یسرا ...
دوشنبه 26 مرداد 1394
 رها: افوض امری الی الله..ان الله بصیر بالعباد
دوشنبه 26 مرداد 1394
 یکی از کسای که تو کانون خیلی از چیزارو امام رضارو فهمیدم: خیلی دلم میخواد یه کاری کنم دلم میخواست میتونستم برای کانون یه کاری کنم من همیشه به آقا سید بچشم بابا نگاه کردم وقتی بابام بعد تحمل هفت سال درد از پیش ما رفت دیگه آقا سید رو بابای خودم میدونستم. حالا من ازدواج کردم دوتا بچه دارم یه خونه کوچولو داریم ولی خدا میدونه دلم میخواد خونمون بشه محل کانون منم بشم خادمش. ای خداااااااا کاش میتونستم. هیچ وقت یادم نمیره شبی رو که اعلام شد کانون به لطف خانم رقیه دارای یه زمین شده چه شب خوبی بود خداااادلم خیلی گرفته کانونی رو که تا15شهریور قرار ترک کنیم. اصلا مهم نیست میدونید ما فقط دلمون برای معراج شهدا تنگ میشه همین. اونجا که فقط یه زمینه مثل همه زمینهای دیگه


دوشنبه 26 مرداد 1394
 زائر بارانی: یا انیس

همیشه نسبت به صبر و تحمل شما در عجبیم!

سلامتی و عاقبت به خیری شما هم، برای ما که سالهاست پای منبرتون هستیم، جزء دعاهای اصلی ماست.
ان شاء الله بتونیم ذره ای از زحمات شما رو جبران کنیم!
دوشنبه 26 مرداد 1394
 ا.معدلی: خدا شما را حفظ کند....از شر بدخواهان و حسودان و جوگیرها....
دوشنبه 26 مرداد 1394
 فرهنگ سبز: چرا این همه زمین خالی وجود داره حتما بآید جنت باشه لااقل فکر افراد شرق شهر هم باشید راه طولانی زمین های زیادی وجود داره بلااستفاده هست. برای نمونه زمین. خیابان احمدی کنار قبرستان دار السلام. سال ها بلا استفاده هست و دوما مرکز شهر قرار داره
دوشنبه 26 مرداد 1394
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات