برنامه آينده
اطلاعیه جلسات رهپویان وصال در مشهد مقدس

سخنران :
حجت الاسلام انجوی نژاد

سه شنبه 1 مردادماه - ساعت 7 صبح : بهشت رضا

چهارشنبه 2 مردادماه - ساعت 17 : حسینیه الزهرا

پنج شنبه 3 مردادماه - ساعت 17 : حسینیه الزهرا

پنج شنبه 3 مردادماه - ساعت 23:30 : حرم مطهر

رهپويان
دوشنبه 3 اسفند 1394 نسخه چاپی
متن سخنرانی پیرامون انتخابات هفتم اسفند ماه 1394
این برهه‌هاست که اخلاق‌مداری خودش را نشان می دهد. در این برهه‌هاست که شعارهای ما برای مستضعفین و راجع به ساده زیستی، تقید ما به ادبیات اخلاقی، اسراف و تبذیر نکردن خودش را نشان می دهد. اگر الان اصرار به گناه کبیره را شوخی بگیریم، شب اول قبر ملائکه شوخی ندارند!

باسمه تعالی
سخنرانی حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد
پیرامون انتخابات هفتم اسفند ماه 1394
جلسه هفتگی کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز
شام شهادت حضرت زهرا(س) - 94/11/2
حسینیه عاشقان ثارالله

قبلاً در مورد کاندیداها مبحث شفافیت مطرح شده و قرار بر این بود که مطالبه کنیم، اما نظرم بر این است که بعد از نماینده شدنشان، بیشتر مطالبه کنید. برادران و خواهران در این ایام انتخابات، طلب شفافیت و اینکه در سایت مجلس نما اسم بنویسند و زندگیشان را شفاف کنند را داشته باشند، این خیلی تأثیر دارد.

ضمن اینکه اگر عمری باشد، بعد از نماینده شدن دوستان شروع می کنیم و یکی یکی مطالبه می کنیم که تقبل الله اعمالکم، بیاید زندگیتان را شفاف کنید.

با این تبلیغاتی که بنده دارم می بینم، بعید است هزینه تبلیغاتیشان را شفاف کنند. برای اینکه تبلیغات ها خیلی سنگین و قیمت ها خیلی بالاست، و کسانی که قرار است به مجلس بروند و برای ما قانون بگذارند، شهر را از تبلیغات غیرقانونی پر کرده اند! ما چگونه این پارادوکس و تضاد را در ذهن مردم و ذهن خودمان پاکسازی کنیم؟! من که بلد نیستم، ولی این کار غیر قانونی است. به در و دیوار و درخت آویزان کردن، غیرقانونی است.

قانون یک متنی دارد، همه هم غیر از اینکه قانون است، آمده اند امضاء هم کرده اند که اینطوری باشند. منتهی معمولاً یک هفته، ده روز قبل از انتخابات، کل مردم از بالا تا پایین، قانون، اخلاق، خدا و پیغمبر را فراموش می کنند!

الان 20 نفر کاندیدا هستند که هنوز در خیابان نیامده اند بریزند. اصلا به اینکه اسراف گناه کبیره است کاری نداریم، چون ادبیات اخلاقی اصلاً جواب نمی دهد، ادبیات قانونی!! این ده بیست نفری هم که تبلیغات نکرده اند، یقین دارم که بندگان خدا الان در چاپخانه هستند. ان ‌شاء الله تبلیغات این ها را هم تا آخر هفته، به در و دیوار خواهید دید.

ولی این برهه‌هاست که اخلاق‌مداری خودش را نشان می دهد. در این برهه‌هاست که شعارهای ما برای مستضعفین، شعارهای ما راجع به ساده زیستی، تقید ما به ادبیات اخلاقی، اسراف و تبذیر نکردن خودش را نشان می دهد، و این برهه ها می گذرد.
رأی هم که بیاورند، چهار سال دیگر می گذرد. چهل دور دیگر هم که رأی بیاورند، بالاخره "یا ایتها النفس المطمئنه. ارجعی الی ربک"...

اگر الان اصرار به گناه کبیره را شوخی بگیریم، شب اول قبر ملائکه شوخی ندارند! می گویند این همه بدبخت و بیچاره در شهرت بود. اگر به مجلس بروی، شق‌القمری برای نظام جمهوری اسلامی اتفاق نمی افتاد، تبلیغات قانونی را انجام می دادید، بقیه اش را می دادید به خیریه ها که به مستضعفان کمک کنند. اگر قرار بود بروی و لیاقت کرسی نمایندگی را داشتی، خدا می توانست با همین ادبیات اخلاقی، کارت را جلو ببرد. نمی برد، خوب نبرد، ما ممنونیم که وظیفه اخلاقی و انسانیمان را انجام داده ایم.

مگر صندلی مجلس چه دارد؟! از این نماینده ها پرسیده ام، می گویند چیز خاصی نیست، آن هایی که نیامده اند چیز خاصی هست. البته آن هایی که می گویند چیز خاصی نیست، احتمالا چیز خاصی ندیده اند. احتمالاً چیز خاصی هست که اینقدر خرج می کنند!

مردم عزیز ما چرا به این بودجه های میلیاردی مشکوک نمی شوید؟!
واقعاً چه چیزی دارد که هزار نفر دارند بر سر همدیگر می زنند. به والله العلی العظیم به من رایگان بدهند، نمی روم بنشینم. دردسر، بدبختی، از همه طرف مسئولیت، جواب خدا دادن! چه دارد که اینقدر خرج می کنید؟!

حضرت آقا(د ظله)، این همه اصرار دارند روی بودجه های تبلیغاتیتان تجدید نظر کنید. عده ای که ادعا دارند ما ذوب در ولایتیم، این چه وضع تبلیغات است؟! غیر قانونی است، اسراف هم هست. همه جا هم زده اند، روی تابلوهای راهنمایی رانندگی و ....
دیشب هم عرض کردم، نمی شود برخورد کرد. وقتی یک مطلب غیر قانونی فراگیر می شود، شده است دیگر!‍ چهار نفر هم که نبوده اند، الان در چاپخانه هستند و فردا بنرهایشان را بیرون می آورند!

این صحبت ها تأثیری ندارد. نامزدهای محترم نمایندگی مجلس بدانند، قشر متدینی که به انتخابات اخلاقی نگاه می کنند، دارند نسبت به شما سرد می‌شوند!

عده ای هم هستند که ادعایی ندارند، تیپ اسپورت زده، انگار می خواهند مربی فوتبال انتخاب کنند! با این قیافه می خواهد به مجلس برود؟! در کدام قسمت جهان آدمی با این قیافه و تیپ به مجلس می رود؟! فکر می کنند این ها شگردهای تبلیغاتی است، اما ادعایی هم ندارند و می گوید من همین هستم. این هایی که ادعا دارند و گوش فلک را کر کرده اند که اگر آقا بفرمایند ما فلان می کنیم، آقا فرمودند فعلاً فلان بکنید، نمی خواهد بعداً که فرمودند، فلان بکنید.

شک نکنید اوج بی قانونی هم دو سه روز آخر می شود. یعنی سه شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه، می ترکانند! رسما شیر تو شیر است. شیر هم با مراتب تساهل و تسامح در تعبیر است.

اینگونه خیلی بد است، من الان دلسردم. برای اینکه یک نفر را پیدا کنم و رأی بدهم هنوز مرددم! سنم بالا رفته، پایم لب گور است، در جوگیری دوران جوانی نیستم که! من فکر می کنم شمایی که دیدی دارد بی اخلاقی و بی دینی می کند، برای مجلس جمهوری اسلامی به این رأی داده ای، می خواهی جواب خدا را چه بدهی؟


حالا می خواهد پدرم باشد، برادرم باشد، هر کسی می خواهد باشد. من دلگیری خودم و همین بچه ها را [اعلام می کنم].
این صدایی که شنیدید، بچه مذهبی های زهرایی هستند که شب شهادت حضرت زهرا(س) در خیابان نیستند، جوانند، در حسینیه عاشقان جمع شده اند و می خواهند گریه کنند و سینه بزنند. این ها دلخورند، گیر کرده اند به چه کسی رأی بدهند، بس که شما بی اخلاقید!!!

این درست نیست! حالا تعهدات جناحی و سیاسی که بماند. اصلاً ورود هم پیدا نمی کنیم، الحمدلله رب العالمین حسینیه مال سپاه است، نمی شود حرف سیاسی بزنی.

ولی این داستان را داشته باشید، شما از نظر اخلاقی به خون شهدا مدیونید.
برادری که عکس خوش تیپت را به در و دیوار می زنی، جنازه 22 نفر از همین بچه ها که هفت نفرش مال شیرازند، در نبل افتاده، نمی توانیم بیاوریم. جوان ها دارند اینگونه از نظام جمهوری اسلامی حمایت می کنند.

همین بچه ها خط اولند. به لطف حضرت زهرا (س) و احمد بن موسی(ع)،  امروز گردان 101 احمد بن موسی(ع) برای کانون تصویب شد، همه چیزی قانونی شد. راه باز بشود اولین هایی هستیم که می رویم.

جوان های باصفا، بااخلاص، که همه وجودش را می گذارد، نه فکر خوابش است، نه فکر خوراکش، برای نظام جمهوری اسلامی دارد می جنگد. می بیند این ها می خواهند تولیت نظام جمهوری اسلامی را به عهده بگیرند؟! الان دوره، دوره دهه شصت است. روزانه داریم برای این نظام خون می دهیم.

فاطمیه هم که کلاً تعطیل شده. امشب، شب شهادت حضرت زهرا(س) است، همین الان از جلوی ستاد تبلیغاتی کاندیدای ارزشی رد شدم، موزیک گذاشته. حامد زمانی! حامد زمانی شب شهادت حضرت زهرا(س)؟! فکر کنم اگر نوحه بگذاری، رأیت بریزد برادر! عمرا من به تو یکی رأی بدهم، ولو اینکه سابقه ولایتی ات بیست برابر عمر پدر من باشد.
ـ  آقا بیخود کردن گذاشته اند، من در جریان نبودم.
ـ تو که نمی‌توانی ستاد انتخابی ات را جمع کنی، مجلس می روی چه کار؟! امشب، شب شهادت حضرت زهرا(س) است، همه دارند در خیابان پوستر می چسبانند. الان باید هیئت می گرفتی!

ما این مدلیم! الحمدلله مدیون کسی هم نیستیم، نه کسی به ما پول داده و نه قرار است بدهد. راحت!
شاه خوارزمی، سعدی را دید. در دروازه سعدی نشسته بود و پایش هم دراز کرده بود.
- ایستاد و گفت: از من چیزی بخواه.
- گفت جلوی آفتابی، برو کنار دارم آفتاب می گیرم. رفت کنار.
- گفت: حالا از من چیزی بخواه.
- گفت: دستم را جلوی تو دراز نمی کنم، که بتوانم پایم را دراز کنم!

این روش، روش فاطمی نیست. با مصادیق فرمایشات حضرت آقا(حفظه الله) منافات دارد. نحوه تبلیغات، کار گروه است. پوسترش را شما می بینید، رانتش را ما می بینیم، بستن های پشت پرده اش را داریم می بینیم، به همین خاطر اینگونه مریض می شویم.

یاد آن زمان هایی افتادم که دهه شصت به جبهه می رفتیم و بر می گشتیم، در همین دانشگاه شیراز، استادی که الان کاری نداریم کیست، همان جلسه اول گفت: بچه رزمنده ها بلند شوند بایستند. 15 نفرمان ایستادیم. گفت: بدانید سپاهی یا بسیجی، هر چه هستید، از نمره خبری نیست، باید درس بخوانید.

به جرم هشت سال جنگیدن، سال 69 در دانشگاه شیراز ما را وسط جمع تحقیر کردند! که شما یک مشت تنبلِ بی عرضه بوده اید که رفته اید و جنگیده اید. حالا همان استاد می گوید حاج آقا یک لطفی می‌فرمایید؟! حافطه مردم چقدر ضعیف است، این داستان ماست!

برادرهای ارزشی! بچه هایی را که داریم ارزشی بار می آوریم، در ایام انتخابات، جوابی نداریم به آن ها بدهیم. برای همین کنار می نشینیم!

قبلی ها در گود آمدند، اشتباه کردیم. نمی دانستیم داستان این است! 10 – 20 نفر از بچه هایی که در همین جمع نشسته اند، سه روز است از سوریه آمده اند. این ها هنوز بوی خون می دهند، کمی رعایت کنید. ما خوف داریم! آخرش هم دو نفر از آنطرف می رود، دو نفر از اینطرف، تمام شد رفت. روسیاهی به زغال می ماند. روسیاهی به کسانی می ماند که 100 – 200 – 500 میلیون، خرج کرده، رأی هم نمی آورند! ان شاء الله.

خدایا به حق حضرت زهرا(س) هر کسی دارد به جای خیرات خرج می کند و فکر می کند با پول می تواند رأی بخرد، خودت امشب رأیش را خراب کن.

برادر! حرف بزن، عمل نشان بده. بیا زندگی ات را در سایت شفافیت به مردم نشان بده، اعتماد کنند. اینقدر رجایی رجایی نکنید، چهل سال است داریم می گوییم پوریای ولی و تختی، هنوز در ورزش نتوانسته ایم یک پوریای ولی و تختی در انقلاب اسلامی بیرون بدهیم!

سی سال است داریم می گوییم رجایی و دیالمه، هنوز داریم به مفاخر دهه شصتمان می نازیم! در سایت شفافیت زندگی ات را صاف کن. بگو این زندگی ام، این خرج تبلیغاتی ام، این هزینه فلان و ...، بنویس هزینه تبلیغاتی صد هزار تومان. بعد طرف از بلوار پاسداران تا باسکول می رود، می بیند 35 بوم چهار متری زده! می بیند در همین قسمت 10 میلیون خرج کرده ای، معلوم است.
ان شاء الله خدا به همه ما توفیق عمل کرامت بفرماید.  


کانال تلگرام رهپویان
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات