یکشنبه 25 بهمن 1394
 » تجدید دیدار هیات مدیره کانون فرهنگی رهپویان وصال با جمعی از کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان

باسمه تعالی

تقارن دهه پرفروغ فجر، ولادت با سعادت حضرت زینب(س) و قریب بودن انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، توفیقی شد تا حجت الاسلام انجوی نژاد و همراهان به محضر مبارک حضرات آیات ایمانی(نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز)، سیدعلی اصغر دستغیب(تولیت محترم آستان مقدس احمدی و محمدی) و صفائی بوشهری(نماینده محترم ولی فقیه در استان بوشهر) شرفیاب شده و ضمن تبریک این ایام و آرزوی عزت و سربلندی و دوام توفیقاتشان، اعلام حمایت خود را به محضرشان ابراز نموده و از نصایح و رهنمودهای ایشان در این دیدار بهره‌مند گردیدند.

* حضرت آیت الله ایمانی

ابتدائاً نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و میلاد حضرت زینب(س)، از حضور برادران و خواهران تشکر و قدردانی نمودند.

ایشان خاطرنشان کردند در سال های گذشته انتخابات مجلس خبرگان به عنوان یک فرآیند قدسی و معنوی تلقی می شد، در صورتی که در حال حاضر از آن بعنوان یک فرایند عرفی و اجتماعی یاد می شود.
همچنین هیچ دوره ای، با شرایط و شکلی که در این دوره روبرو شده است، روبرو نبوده است. کش و قوس مسائل سیاسی در مجلس اثری نداشت، اما این دوره همه گروه ها و مجموعه های سیاسی، برای مجلس خبرگان اظهار نظر می کنند و حتی لیست تهیه می کنند.

بنده معتقدم در امر انتخابات مجلس خبرگان، فقط نهاد جامعه مدرسین دارای اظهار نظر می باشد و می تواند لیستی به آحاد مردم ارائه دهد، سپس خود مردم انتخاب کنند. در نتیجه رأی جامعه مدرسین مقبولیت پیدا می کند و حجت شرعی می شود.

اعضاء خبرگان رهبری می خواهند درباره امری به مراتب مهم تر از مرجعیت که تکلیف فردی جامعه است، اظهار نظر کنند، آن هم ولایت فقیه است. این کار در حوزه جامعه مدرسین می گنجد.

گرایش های سیاسی با صبغه سیاسی، در معرفی افراد واجد صلاحیت یا اصلح در خبرگان رهبری، نمی توانند ذیصلاح باشند و بتوانند برای مردم راه و مسیر را مشخص کنند.

همچنین تاکید کردند: دشمن کمر به مورد هجمه قرار دادن انقلاب و اسلام نموده است، زیرا انقلاب را نمادی از اسلام می داند. اکنون هدف هم اصل اسلام است و هم انقلاب اسلامی ایران. هر کس هر کاری از دستش می آید، انجام دهد و هر قدمی می تواند، بردارد، چون مصافی شده است که شاید غلفت از این مصاف پشیمانی هایی داشته باشد که در آینده قابل جبران نباشد.

در ارتباط با بروز برخی اختلافات بوجود آمده در تهیه لیست جبهه متحد اصولگرایان جهت انتخابات دهمین مجلس شورای اسلامی حضرت آیت الله ایمانی با تأکید بر روی معیارهای کلی، ضابطه و مصالح جامعه را بیان نموده و فرمودند با ساز و کار قانونی پیش بروند و در این امر مهم هیچگونه نظر مصداقی نداشتند.
در خاتمه حجت الاسلام انجوی نژاد ضمن تشکر و قدردانی از حضرت آیت الله ایمانی مبنی بر مورد لطف قرار دادنِ همیشگی مجموعه رهپویان وصال، افزودند مجوز اولیه فعالیت های کانون در نمازخانه مسجد نمازی به نام ایشان است و همچنین در زمان حضور ایشان در شهر بوشهر، همیشه از حمایتشان بهره مند بوده ایم.


* حضرت آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب 

در این دیدار تولیت محترم آستان مقدس احمدی و محمدی(ع)، ضمن خوشامدگویی و تقدیر و تشکر از حضور از برادران و خواهران، در خصوص انقلاب اسلامی خاطراتی را از قبل و اوایل انقلاب بیان نمودند.

ایشان کلام خود را با سخنی از شهید آیت الله دستغیب(ره) آغاز کردند که این شهید فرمودند: من اطاع الخمینی، فقد اطاع الله. به نظر من اگر شهید دستغیب در زمان حال زنده بودند، می فرمودند: من اطاع الخامنه ای، فقد اطاع الله.
ایشان در رابطه با تاکید حضرت امام(ره) بر حضور مردم، عنوان کردند رئیس دولت موقت آن زمان به صراحت اعلام کرد که مردم کارشان را انجام داده اند، به خانه هایشان بروند. امام(ره) نهیب زدند هرگز اینطور نیست، مردم باید در صحنه باشند!

از تشکیل کمیته هماهنگی قبل از پیروزی، که شامل اصناف، روحانیان و اساتید که مأمور برنامه های شهر بودند، سخن گفتند. برنامه هایی که از طریق این گروه دنبال می شده را در قالب چند خاطره بعد از انقلاب، بیان کردند.
در پایان، در خصوص انتخابات خبرگان، فرمودند: در حال حاضر برای انتخابات، شورای نگهبان دارد همه چیز را به جان می خرد! باید آگاهانه و با دقت کار شود.

در خاتمه حجت الاسلام انجوی نژاد، از محبتهای پدرانه و دلسوزانه همیشگی ایشان تشکر نمودند و دوام توفیقاتشان را از خداوند منان مسئلت نمودند.


* حضرت آیت الله صفائی بوشهری

حضرت آیت الله صفایی بوشهری ضمن تشکر و قدردانی از حضور اعضای کانون فرهنگی رهپویان وصال، فرمودند: مسئله رهبریت، مسئله واسطه فیض و رحمت خدا به جامعه بشری است و واسطه ثبات عرشی جامعه با ذات باری تعالی است، به همین جهت قوه رهبریت را در عرصه انبیاء و ائمه(ع) خودش انتخاب می کند و در زمان غیبت، امام زمان(عج) ویژگی های او را مشخص کرده است که در حال حاضر به وجود مقام معظم رهبری(دامت برکاته) متنعم هستیم.


ساختار نظام اسلامی و هندسه ریاست اسلامی بر اساس فقه حکومتی، کانون این منظومه رهبریت است. لذا نظام اسلامی هرگاه در عرصه رهبریت دچار چالش، آسیب و انحراف شده، آغاز سقوط تمدن اسلامی بوده، و هرگاه این رهبریت در اصالت خویش قرار گرفته، اسلام موفق بوده است.

رهبریت در اسلام با رهبریت در نظام های سیاسی دیگر فرق می کند، اینجا رهبری ولایی است. رهبری که با عشق، معرفت، محبت، ایمان، تابعیت و پیروی همراه است. لذا رابطه فیمابین امت و رهبر، بیش از آنکه سیاسی باشد، محبتی و قلبی است.

همچنین فرمودند: مجلس خبرگان باید در تمام عرصه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و حتی علم و فناوری به رهبری کمک کنند.

مجلس خبرگان در رابطه با امر ولایت و رهبری است. لذا هر انسان بصیری باید به نظام کمک کند، زیرا این نظام افقی است برای طلوع مهدی آل محمد(ص).


در آخر جلسه، علت حضور خود را در انتخابات مجلس خبرگان بیان فرمودند و برای ظهور حضرت مهدی(عج) و توفیقات روزافزون جمع حاضر، دعا کردند.

در خاتمه، حجت الاسلام انجوی نژاد از محبت های ایشان نسبت به مجموعه رهپویان وصال و همچنین دیگر مجموعه های فعال فرهنگی مرتبط تقدیر و تشکر بعمل آوردند.


* حضرت آیت الله کلانتری:

ضمن عرض خوش آمد خدمت حجت الاسلام انجوی نژاد و برادران و خواهران حاضر در جلسه، از مجموعه کانون فرهنگی رهپویان وصال به عنوان مجموعه ای که خوش نام، پر برکت و منشاء توفیقات است، یاد کردند.ایشان در رابطه با انتخابات مجلس خبرگان به این نکته اشاره کردند که در شرایط فعلی این انتخابات خیلی مهم است. همچنین فرمودند موقعیت فعلی کشور، جریانات تکفیری و موقعیت بعد از برجام، مجموعه ای شده است که باید با دقت جلو برویم!

در رابطه با مسیر ثبت نام و تایید کاندیداها، نکاتی را توضیح داده و بر این نکته تاکید داشتند که اگر محور برنامه و کارها بر مبنای ادای تکلیف باشد، بقیه مسائل حل خواهد شد.


به گفته برادر ایشان که خود از روحانیان حوزه علمیه قم می باشند، حضرت آیت الله کلانتری هیچ وقت اهل کوتاهی کردن نبوده اند و همیشه نیّت ایشان در ورای زحماتی که کشیده شده، چیزی جز اسلام و خدمت به جمهوری اسلامی نبوده است. همچنین به این نکته اشاره کردند که در این سال ها و نوشتن کتب و مقالات مختلف، نیّت کار کردن همین بوده و امروز هم همین است و چیزی تغییر پیدا نکرده!

نام و شهرتی مطرح نیست، بلکه سربازی برای جمهوری اسلامی مد نظر است! سربازی که دائماً آماده خدمت به نظام باشد. اگر در این راه با نگاه انجام وظیفه و تکلیف، گام برداریم، لحظه لحظه آن غنیمت است.

ایشان به صحبت مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) مبنی بر شرکت حداکثری مردم اشاره کرده و فرمودند اینگونه شرکت قطعاً به نفع جمهوری اسلامی است.جناب حجت الاسلام انجوی نژاد توضیحاتی مبنی بر اینکه بحث خبرگان بیشتر از اینکه سیاسی باشد، آخوندی است، به همین دلیل محل رجوع مردم، طلاب هستند. همچنین در رابطه با رأی مجلس خبرگان و تفاوت آن با مجلس شورای اسلامی، توضیحاتی را ارائه نمودند. چرا که مجلس خبرگان رأی بسیار بالایی نیازمند است، به همین خاطر باید بدنه اجتماعی قوی ای پای کار بیاید.


در ادامه راجع به روند و نحوه تبلیغات، مباحثی چون تشکیل کمیته های دانشجویی، حوزوی، بانوان و ورزشکاران مطرح گردید، و جلسه با نماز جماعت مغرب و عشاء به پایان رسید.